Jak wyłączyć kompresję obrazu na Twitterze

Twitter nie jest platformą do udostępniania zdjęć. Rozwój funkcji udostępniania zdjęć był powolny i podobnie jak wiele aplikacji społecznościowych kompresuje obrazy. Obrazy są konwertowane do formatu JPEG, który jest formatem stratnym. To nie jest format, którego chcesz używać do obrazów HD. Jeśli musisz przesłać obraz dobrej jakości na Twitterze, możesz użyć małej sztuczki, aby wyłączyć kompresję obrazu na Twitterze.

Twitter zastosuje kompresję do obrazu, chyba że ma przezroczystość. Jest to problem, jeśli twój obraz nie musi być przezroczysty, ale jeśli ma tylko jeden przezroczysty piksel, wystarczy wyłączyć kompresję obrazu na Twitterze.

Kompresja obrazu na Twitterze

Istnieją dwa sposoby wyłączenia kompresji obrazu na Twitterze. Możesz użyć edytora obrazów, aby dodać jeden piksel na górze obrazu. Nie wypełniaj niczego, tj. Żadnego koloru, niczego. Upewnij się, że zapisałeś go w formacie PNG.

Jeśli jest to dla Ciebie żmudne lub nie masz edytora obrazów, który mógłby wykonać to zadanie (chociaż działają zarówno GIMP, jak i Paint.Net), możesz użyć aplikacji internetowej o nazwie zapobieganie kompresji obrazów na Twitterze.

Odwiedź aplikację internetową a następnie przeciągnij i upuść obraz, który chcesz udostępnić na Twitterze, do aplikacji. Doda pusty piksel i zapisze obraz. Jeśli chcesz, możesz włączyć opcję „Wyświetl stały obraz zamiast go zapisywać”, a edytowany obraz zostanie wyświetlony w przeglądarce.

Obraz jest zapisywany w formacie PNG i nie zostanie skompresowany. Możesz oczekiwać, że jakość obrazu zostanie zachowana po przekonwertowaniu go przez aplikację.

Powodem, dla którego PNG i przezroczysty piksel zmusza Twittera do nieużywania JPEG, jest to, że JPEG jako format obrazu nie obsługuje przezroczystości. Jeśli wykryje, że użytkownicy chcą udostępnić obraz z przezroczystością, bez względu na to, jak mała jest przezroczysta część, będzie musiał użyć formatu, który może go dokładnie wyświetlić.

Jeśli korzystasz z telefonu, a zdecydowana większość użytkowników Twittera tweetuje na swoich telefonach, możesz również korzystać z tej aplikacji na telefonie. Aby przesłać obraz, dotknij i przytrzymaj obszar Prześlij, aż pojawi się menu z prośbą o wybranie obrazu z rolki aparatu. Wybierz go i wybierz obraz z rolki aparatu do przesłania. Nie jest jednak przeznaczony dla smartfonów, więc uzyskanie obrazu zajmie kilka prób.