Udostępnij teraz w social media:

Office 365 ma jedną aplikację do publikowania. Inne aplikacje w pakiecie produktywności służą do tworzenia dokumentów / arkuszy kalkulacyjnych / prezentacji / itp., Które będą wyświetlane na normalnych ekranach i drukowane do zwykłego użytku. Te pliki mogą być udostępniane, więc ma się rozumieć, że obrazy w nich użyte zostaną skompresowane, aby rozmiar pliku nie był zbyt duży. W rezultacie otrzymujesz obrazy, które są wizualnie ładne i łatwe do rozróżnienia, a także pliki, które nie są zbyt duże, aby można je było udostępniać lub wysyłać pocztą e-mail. To powiedziawszy, możesz wyłączyć kompresję obrazu w Office 365, jeśli potrzebujesz obrazów wysokiej jakości do użycia w pliku.

Sprawdź -   Jak zabezpieczyć swoje konto Discord

Kompresję obrazu można wyłączyć dla każdego pliku lub dla wszystkich plików. Jeśli zdecydujesz się wyłączyć go dla wszystkich plików, nadal będziesz musiał wyłączyć go dla każdej aplikacji. Jeśli na przykład wyłączysz kompresję obrazu dla wszystkich dokumentów programu Word, nadal będzie ona włączona dla wszystkich arkuszy Excela. Musisz go wyłączyć osobno w programie Excel.

Wyłącz kompresję obrazu w Office 365

Ponieważ kompresja obrazu jest stosowana dla każdego pliku, otwórz plik, dla którego chcesz ją wyłączyć. Przejdź do Plik> Opcje.

Wybierz kartę Zaawansowane. Przewiń w dół do sekcji „Rozmiar i jakość obrazu”. Tutaj musisz zdecydować, czy chcesz wyłączyć kompresję obrazu tylko dla bieżącego pliku, czy dla wszystkich plików tworzonych w przyszłości.

Sprawdź -   Nowy bezprzewodowy standard: co to jest Amazon Sidewalk?

Jeśli chcesz wyłączyć kompresję tylko dla bieżącego pliku, zaznacz opcję „Nie kompresuj obrazów w pliku”. Alternatywnie możesz otworzyć listę rozwijaną pod tą opcją i wybrać poziom kompresji. Pozwoli to na uzyskanie lepszej jakości obrazów w pliku, ale nadal będzie mieć pewną kontrolę nad rozmiarem dokumentu.

Jeśli chcesz wyłączyć kompresję obrazu dla wszystkich przyszłych dokumentów, otwórz listę rozwijaną z nazwami dokumentów i wybierz opcję „Wszystkie nowe dokumenty”. Wybierz opcję „Nie kompresuj obrazów w pliku” i kliknij przycisk OK.

To ustawienie zostanie zastosowane tylko do obrazów, które zostaną wstawione po jego zmianie. Obrazy, które zostały już dodane do dokumentu, zostały skompresowane i nie można poprawić ich jakości, chyba że chcesz usunąć i wstawić obrazy od nowa.

Sprawdź -   Jak obniżyć napięcie procesora, aby zwiększyć wydajność komputera

Pokazaliśmy, jak można wyłączyć kompresję obrazu w programie Word, ale proces będzie taki sam dla wszystkich innych aplikacji w usłudze Office 365. Będziesz mieć możliwość wyłączenia go tylko dla bieżącego dokumentu lub dla wszystkich dokumentów. Pamiętaj, że przy wyłączonej kompresji obrazu rozmiar pliku może znacznie wzrosnąć. Przed wstawieniem do pliku warto sprawdzić, czy można zoptymalizować obraz.