Jak wyłączyć komputer za pomocą telefonu

Żyjemy w świecie, w którym Twoja lodówka może wysłać Ci wiadomość, jeśli nie masz mleka. Może się to wydawać przesadą, ale to mądra przyszłość, na którą powinniśmy mieć nadzieję. Łączność, zwłaszcza między różnymi urządzeniami i urządzeniami codziennego użytku, ułatwia życie każdemu. Gdy masz urządzenia, które mogą się ze sobą komunikować, masz zdalny dostęp do informacji i masz zdalną kontrolę nad większością rzeczy. Jeśli chcesz wyłączyć komputer z telefonu, jest to możliwe właśnie dlatego, że telefon i komputer mogą ze sobą rozmawiać. Potrzebujesz zainstalowanych odpowiednich aplikacji, ale poza tym jest to łatwe.

Wyłącz komputer z iPhone’a

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają wyłączyć komputer z telefonu. Jeśli Twój telefon to iPhone, zalecamy użycie Off Remote. Ma darmowe i płatna aplikacja dla iOS. Darmowa wersja zawiera reklamy i nie pozwala zaplanować wyłączania, ponownego uruchamiania, blokowania itp. Jeśli potrzebujesz tylko wyłączyć komputer z telefonu, ta aplikacja wystarczy. Klient stacjonarny jest bezpłatny.

Pobierz Klient zdalnego wyłączania dla systemu Windows lub Maci zainstaluj go. Nie ma nic do skonfigurowania. Po prostu upewnij się, że komputer i telefon są w tej samej sieci.

Zainstaluj na swoim iPhonie Off Remote i uruchom go. Automatycznie znajdzie twój komputer, jeśli klient stacjonarny jest uruchomiony. Wybierz go i wyślij polecenie wyłączenia, zablokowania, uśpienia, hibernacji lub ponownego uruchomienia. Na ekranie systemu pojawi się małe odliczanie przed wykonaniem polecenia. Jeśli chcesz, możesz wyłączyć odliczanie.

Wyłącz komputer z telefonu Android

Wyłączenie komputera z telefonu z systemem Android jest łatwe, jeśli komputer jest komputerem PC, a nie komputerem Mac. Jeśli używasz komputera Mac i masz urządzenie z systemem Android, masz mniej opcji. To powiedziawszy, nadal istnieją aplikacje, które pozwalają wyłączyć komputer z telefonu z Androidem. Zalecamy używanie Unified Remote. Pobierz klienta Windows lub Mac dla tej aplikacji i zainstaluj Aplikacja na Androida. Przypadkowo istnieje również plik iOS aplikacja, z której możesz skorzystać, jeśli nie podoba Ci się nasza poprzednia rekomendacja.

Ta aplikacja wykonuje swoje zadanie, ale jej głównym celem jest zdalne sterowanie komputerem. W tym celu ma wiele innych opcji, a reklamy są nieco uciążliwe. Możesz uaktualnić aplikację, aby pozbyć się aplikacji.

Uruchom aplikację serwera na pulpicie i uruchom aplikację na telefonie. Wybierz swój system i dotknij opcji zasilania. Tutaj możesz wyłączyć, ponownie uruchomić, uśpić lub hibernować komputer.