Jak wyłączyć logowanie Google Apps w przeglądarce Chrome 69

Chrome 69 ma nowy interfejs użytkownika, którym niewielu użytkowników jest podekscytowanych. Interfejs użytkownika jest oczywisty po drugiej aktualizacji do najnowszej wersji Chrome, jednak ta aktualizacja wiąże się z kolejną poważną zmianą. Chrome ma funkcję synchronizacji, która działa przez Twoje konto Google. Począwszy od Chrome 69, jeśli połączyłeś swoje konto Google z Chrome, będzie ono używać tego samego konta i logować Cię do każdej usługi Google. Oznacza to, że odwiedzając Gmaila, YouTube lub Dysk Google, zostaniesz zalogowany na to samo konto, którego używasz do synchronizowania zakładek i historii przeglądania. Oto, jak możesz wyłączyć logowanie Google Apps w Chrome 69.

Logowanie się w Google Apps w Chrome 69

Otwórz Chrome i na pasku wyszukiwania wprowadź następujące informacje.

chrome://flags/#account-consistency

Poszukaj flagi o nazwie Spójność tożsamości między przeglądarką a plikiem cookie i otwórz menu rozwijane obok niej. Z menu wybierz opcję Wyłączone i ponownie uruchom przeglądarkę, aby zastosować zmianę.

Ta flaga uniemożliwi Chrome automatyczne logowanie Cię do aplikacji i usług Google, jeśli połączyłeś konto z Chrome, jednak jeśli jest już zalogowany do całej masy aplikacji Google, nie wyloguje Cię z nich automatycznie. Będziesz musiał to zrobić samodzielnie.

Ta zmiana nie została w ogóle przyjęta przez użytkowników. Luz był tak duży, że w następnej wersji Chrome, czyli w Chrome 70, będzie znacznie łatwiejszy sposób na wyłączenie logowania do aplikacji Google. Google bez wątpienia myślał, że jest proaktywny. Być może firma spodziewała się, że użytkownicy będą mile zaskoczeni tą funkcją, ale nie została ona dobrze przemyślana. Po pierwsze, wiele osób ma więcej niż jedno konto Google, a konta te są tworzone i używane do różnych celów. Założenie, że ktoś chciałby używać Gmaila na tym samym koncie, na którym korzysta z YouTube, jest pewnym krokiem.

Ponieważ ta funkcja jest wyłączona za pomocą flagi Chrome, musisz ją wyłączyć tylko w dowolnym profilu Chrome i zostanie wyłączona dla wszystkich profili Chrome skonfigurowanych w systemie. Ustawienie tej flagi nie będzie synchronizowane z Twoim kontem Google, co oznacza, że ​​będziesz musiał ustawić je na wszystkich różnych komputerach, na których używasz Chrome. Ta funkcja nie została dodana do mobilnych wersji Chrome.