Jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy?

Udostępnij teraz w social media:

Znany ze swoich funkcji bezpieczeństwa, Life360 został opracowany z misją umożliwienia śledzenia rodziny. Oprócz udostępniania lokalizacji aplikacja może określać prędkość podróży, procent baterii w smartfonach, używane lub nieużywane urządzenia i wiele więcej. Rodzice, przebrani za narzędzie w nagłych wypadkach, często używają tej aplikacji do potajemnego nadzorowania działań swoich dzieci. Prywatność jest na pierwszym planie dla nastolatków, musisz się zastanawiać, czy można wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy nikogo, czy jeśli jesteś rodzicem, zastanawiasz się, czy możesz śledzić kogoś w Life360 bez jego wiedzy? Dajemy Ci ten pomocny i skuteczny przewodnik, który odpowie na Twoje pytania, na przykład Life360 informuje Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację? i wiele innych otaczających to samo.

Jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy?

Możesz wyłączyć lokalizację w telefonie w Ustawieniach i innych opcjach lokalizacji w aplikacji Life360. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo to pokazać.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień, różnią się one w zależności od producenta. Dlatego upewnij się, że przed zmianą jakichkolwiek ustawień w urządzeniu są prawidłowe ustawienia.

Czy możesz powiedzieć, kiedy ktoś sprawdza Twoją lokalizację?

Nie. Jeśli przyznałeś komuś dostęp do swojej lokalizacji i jeszcze go nie unieważniłeś, może on zobaczyć Twoją ostatnią lokalizację bez powiadamiania Cię. Ale w tym przypadku najpierw musisz zezwolić komuś na dostęp do Twojej lokalizacji. Możesz cofnąć ten dostęp do lokalizacji, gdy chcesz uniemożliwić im sprawdzanie bieżących aktualizacji lokalizacji.

Czy widzisz, ile razy ktoś sprawdza Twoją lokalizację na iPhonie?

Nie, nie można wiedzieć, ile razy dana osoba sprawdzała Twoją lokalizację. Jeśli zezwolisz komuś na śledzenie Cię w aplikacji Life360, może on sprawdzać Twoją lokalizację na żywo tyle razy, ile chce, nie będąc zauważonym. Po wywołaniu dostępu nie będą już mogli Cię śledzić.

Czy Life360 informuje Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację? Czy Life360 ostrzega Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację?

Nie, aplikacja Life360 nie informuje Cię, kiedy ktoś sprawdza Twoją lokalizację. Nie otrzymasz żadnego ostrzeżenia, jeśli ktoś sprawdzi Twoją lokalizację w aplikacji.

Co oznacza zielona kropka na Life360?

Zielona ikona na mapie Life360 wskazuje, że funkcja wykrywania dysku jest włączona. Wykrywanie dysku oznacza, że ​​członek autoryzował udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym. Informuje również pozostałych członków o wszelkich nieodpowiednich zachowaniach, takich jak pochopna jazda lub działanie smartfonów podczas jazdy.

Co oznacza fioletowa kropka w Life360?

Life360 przechowuje dane o Twojej lokalizacji w samej aplikacji. Po dotknięciu fioletowa ikona otwiera dzienny szczegół (inaczej historię lokalizacji) członka dla tego konkretnego dnia. Suwaka można używać do poruszania się po wszystkich miejscach odwiedzanych w ciągu dnia, a strzałki pomagają użytkownikom przejść do historii określonej daty.

  Jak wydłużyć czas pracy baterii w systemie Windows 10

Co oznaczają kolorowe kółka w Life360?

Aplikacja Life360 ma kilka okrągłych i wielokolorowych okręgów rozsianych po całej platformie, co może wydawać się mylące, ale reprezentują cenne informacje. Zazwyczaj istnieją trzy kolorowe koła, a mianowicie zielone, fioletowe i pomarańczowe. Każdy kolor wskazuje na inne szczegóły. Przyjrzyjmy się ich znaczeniu:

1. Zielony okrąg

Przedstawia aktywację wykrywania dysku, co oznacza, że ​​użytkownik zezwolił na śledzenie na żywo. Inni członkowie zostaną powiadomieni o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach podczas jazdy, takich jak niepotrzebna przekroczenie prędkości lub korzystanie z telefonu.

2. Fioletowy okrąg

Jest domem dla historii lokalizacji członka. Każdy członek ma dostęp do miejsca pobytu innego członka. Aplikacja przechowuje wszystkie Twoje przystanki w ciągu dnia, które są widoczne dla innych członków, jeśli klikną fioletowe kółko.

3. Pomarańczowy okrąg

Wskazuje miejsce podatne na przestępstwa. Jeśli członek przejeżdża obok takiego miejsca, na mapie pojawi się pomarańczowa ikona.

Co to znaczy tworzyć bańkę w Life360?

Bańka to okrąg o promieniu od 1 do 25 mil wokół członka, który nie ujawnia dokładnej lokalizacji użytkownika, ale daje przybliżone miejsce, w którym użytkownik znajduje się w bańce. Rozmiar i czas trwania bańki można dostosować do własnych potrzeb. To narzędzie może uchronić twoją niespodziankę przed zepsuciem.

Czy możesz powiedzieć, czy ktoś jest na swoim telefonie w Life360?

Tak, użycie telefonu jest określane w przypadku, gdy członek korzysta z telefonu podczas jazdy. Wykrywanie użycia telefonu odbywa się poprzez przechwytywanie ruchu telefonu. Na przykład, jeśli członek wyjmie telefon z kieszeni. Żadna aktywność na telefonie nie jest rejestrowana ani udostępniana kręgowi. Jednak, jak wiesz, Life360 nie informuje Cię, kiedy ktoś sprawdza Twoją lokalizację.

Uwaga: korzystanie z telefonu jest obserwowane tylko wtedy, gdy użytkownik jest w ruchu.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś chodzi po Life360?

Tak, chodzenie jest śledzone przez aplikację. Gdy użytkownik porusza się z prędkością 15 mil lub wyższą, aplikacja wykrywa, że ​​prowadzi. Jeśli prędkość jazdy w czasie rzeczywistym nie jest widoczna w aplikacji, oznacza to, że członek idzie lub biega.

Czy możesz śledzić kogoś w Life360 bez jego wiedzy?

Jeśli spędziłeś godziny szukając odpowiedzi na pytanie, czy możesz śledzić kogoś w Life360 bez jego wiedzy? Z przykrością informujemy, że nie, Life360 wymaga zgody osoby, którą chcesz śledzić, zanim pozwolisz to zrobić. Śledzenie jest możliwe tylko wtedy, gdy dana osoba dobrowolnie zgodzi się dołączyć do Twojego kręgu w aplikacji. Aplikacja powiadamia swoich użytkowników, gdy są śledzeni lub gdy ich lokalizacja jest udostępniana komukolwiek.

Jak zainstalować Life360 bez wiedzy nikogo?

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, nie musisz się martwić. Life360 nie poinformuje żadnego z Twoich kontaktów, czy aplikacja została zainstalowana przez Ciebie. Podobnie aplikacja Life360 nie informuje, kiedy ktoś sprawdza Twoją lokalizację. Jeśli jednak zainstalowałeś ją wcześniej i dołączyłeś do kręgu, istnieje możliwość, że po ponownym zalogowaniu członkowie kręgu zostaną powiadomieni o Twojej obecności w aplikacji. Aby temu zapobiec, wyłącz usługi lokalizacyjne w ustawieniach swojego smartfona.

1. Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Stuknij w Lokalizacja i wyłącz opcję Użyj lokalizacji.

Jak mogę korzystać z Life360 bez ich wiedzy? Jak możesz znaleźć czyjąś lokalizację bez jej wiedzy?

Podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji, możesz dodać Life360 do sekcji ukrytych aplikacji w telefonie, aby chronić ją przed wzrokiem każdego, kto próbuje podkraść się do telefonu.

  5 narzędzi do testowania kamery internetowej do sprawdzenia aparatu

Jeśli chodzi o znalezienie czyjejś lokalizacji bez jego wiedzy, niestety nie ma na to jeszcze możliwości. Wszystkie usługi lub aplikacje oparte na lokalizacji wymagają zgody użytkownika przed ich śledzeniem. Life360 musi być zainstalowany na telefonie osoby, którą chcesz śledzić.

Jak sprawdzić, czy ktoś fałszuje swoją lokalizację na life360?

Nie ma jednego sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś fałszuje swoją lokalizację w Life360, ale istnieją pewne pośrednie sposoby sprawdzenia tego samego. Jedyną wadą jest to, że do weryfikacji potrzebujesz ich telefonu. Wymieniliśmy dwie metody, które mogą ujawnić, czy ktoś fałszuje swoją lokalizację:

  • Przejdź do historii instalacji na ich telefonie, aby sprawdzić, czy wcześniej zainstalowali jakieś fałszywe aplikacje GPS.
  • Ponadto właściciele telefonów z Androidem mają zaawansowane ustawienia umożliwiające używanie aplikacji do fałszowania swojej lokalizacji. Aby sprawdzić, czy ustawienie jest włączone, wykonaj poniższe czynności:

1. Przejdź do Ustawień na swoim telefonie.

2. Stuknij w O telefonie.

3. Stuknij opcję Numer kompilacji 7 razy, aby włączyć opcje programistyczne.

4. Stuknij w Dodatkowe ustawienia.

5. Stuknij w Opcje programisty.

6. Przewiń w dół i wybierz opcję Wybierz aplikację do pozorowanej lokalizacji.

Jeśli znajdziesz jakieś aplikacje połączone w tej opcji, używały tego do sfałszowania swojej lokalizacji.

Jak usunąć kogoś, kto nie widzi Twojej lokalizacji bez jego wiedzy?

Nie da się ograniczyć możliwości śledzenia Cię przez jedną osobę w aplikacji Life360 bez otrzymania przez nią powiadomienia. Istnieje jednak wiele sposobów, aby oszukać ich w związku z zablokowaniem lokalizacji na mapie i sprawić, by wyglądało to na przypadkowe wstrzymanie udostępniania lokalizacji. Wypróbuj poniższe metody, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze:

A. Włącz tryb samolotowy

Wyłącz połączenie internetowe i GPS, aktywując w telefonie tryb samolotowy. Aby to zrobić, spójrz na poniższe kroki:

Dla użytkowników Androida:

1. Pociągnij w dół tacę powiadomień w telefonie, przesuwając palcem w górę/w dół.

2. Znajdź i stuknij ikonę trybu samolotowego, aby go włączyć.

Dla użytkowników iPhone’a:

1. W zależności od modelu iPhone’a przesuń palcem w górę/w dół na ekranie, aby otworzyć Centrum sterowania.

2. Stuknij ikonę Samolot, aby ją włączyć, jak pokazano poniżej.

B. Wyłącz GPS

Wyłączenie GPS zatrzyma udostępnianie lokalizacji do momentu ponownego włączenia. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć GPS:

Dla użytkowników Androida:

1. Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Stuknij w Lokalizacja, jak pokazano.

3. Wyłącz przełącznik opcji Użyj lokalizacji.

Dla użytkowników iPhone’a:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Stuknij w Ogólne.

3. Stuknij w Prywatność > Usługi lokalizacyjne i wyłącz je.

C. Usuń konto

Jeśli chcesz trwale usunąć historię lokalizacji z aplikacji Life360 i nie pozostawić po sobie żadnych śladów, wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak usunąć konto Life360:

1. Otwórz aplikację Life360 na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę koła zębatego Ustawienia w lewym górnym rogu, jak pokazano poniżej.

3. Stuknij w Konto.

4. Stuknij w Usuń konto, jak pokazano poniżej.

Wszystko gotowe. Twoje dane w aplikacji Life360 przestaną istnieć. Żaden z kręgów nie będzie miał dostępu do Twojej historii lokalizacji ani wydarzeń z jazdy.

Jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy nikogo?

Life360 to raj dla rodziców, a dlaczego nie? Kiedy umożliwia śledzenie przez całą dobę z tak wieloma funkcjami, z pewnością w pełni go wykorzystają, aby szpiegować swoje dzieci. Jeśli ich niebo sprawia, że ​​czujesz się jak w piekle i zastanawiasz się, jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy nikogo? Mamy cię przykryte. Sprawdź liczne sposoby podane poniżej, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy nikogo:

  Jak transmitować wiadomości na głośnikach i wyświetlaczach Asystenta Google

Opcja I: Włącz tryb samolotowy

Włączenie trybu samolotowego odłącza Cię od Internetu, co z kolei oznacza wyłączenie lokalizacji GPS Twojego telefonu. To łatwy proces, spójrz poniżej:

Dla użytkowników Androida:

1. Przesuń palcem w górę/w dół po ekranie, aby uzyskać dostęp do panelu powiadomień.

2. Poszukaj ikony Samolot i dotknij jej, aby ją włączyć.

Dla użytkowników iPhone’a:

1. Przesuń w górę / w dół zgodnie z modelem iPhone’a.

2. Kliknij ikonę Samolot, aby ją włączyć.

Opcja II: Wyłącz dane mobilne, Motion Fitness i odświeżanie aplikacji w tle

Te uprawnienia są wymagane przez Life360 do wykonywania swojej pracy. Wyłączenie ich zapewnia prywatność i ochronę przed rodzicami. Wykonaj poniższe czynności:

Uwaga: ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników iPhone’a.

1. Przejdź do ustawień iPhone’a.

2. Przejdź do opcji Aplikacje > Life360.

3. Wyłącz opcję Fitness Tracking w menu Motion & Fitness, jak pokazano na rysunku.

4. Następnie przejdź do wyłączenia przełączników opcji Odświeżanie aplikacji w tle i Dane mobilne.

Wyłączenie tych funkcji uniemożliwi Life360 monitorowanie Twojej aktywności i wyświetli problem z połączeniem internetowym w aplikacji.

Opcja III: Usuń konto Life360

Trwałe usunięcie konta z aplikacji nie pozostawi żadnych śladów, do których będą mieli dostęp członkowie kręgu. Wykonaj te proste czynności, aby dowiedzieć się, jak usunąć swoje konto Life360:

1. Otwórz aplikację Life360.

2. Stuknij i otwórz menu Ustawienia.

3. Stuknij w Konta > Usuń konto.

Możesz ruszać. Twoje dane w aplikacji Life360 zostały usunięte, a członkowie kręgu nie będą już mieli dostępu do Twojej historii lokalizacji ani wydarzeń z jazdy.

Opcja IV: Dezaktywuj usługi lokalizacyjne

Gdy usługi lokalizacyjne są wyłączone, żadna z aplikacji nie może już śledzić Cię w czasie rzeczywistym. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zrobić to samo:

Dla użytkowników Androida:

1. Otwórz Ustawienia swojego telefonu.

2. Stuknij opcję Lokalizacja > Użyj lokalizacji, aby ją wyłączyć.

Dla użytkowników iPhone’a:

1. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Ogólne.

2. Wybierz Prywatność.

3. Kliknij Usługi lokalizacyjne i wyłącz je.

Opcja V: Wyłącz dokładną lokalizację

Ta funkcja po włączeniu dostarcza do aplikacji Twoją dokładną lokalizację. Wyłączenie tej opcji spowoduje udostępnienie Twojej przybliżonej lokalizacji członkom kręgu. Dowiedz się, jak wyłączyć tę funkcję poniżej:

Uwaga: dotyczy tylko użytkowników iPhone’a.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Stuknij w Prywatność > Usługi lokalizacyjne.

3. Z listy dozwolonych aplikacji umożliwiających dostęp do lokalizacji wybierz Life360.

4. Stuknij opcję Dokładna lokalizacja, aby wyłączyć przełącznik.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, dlaczego Life360 nie informuje Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację i jak wyłączyć lokalizację w Life360 bez wiedzy nikogo, ze szczegółowymi krokami, które pomogą Ci. Możesz przekazać nam wszelkie pytania dotyczące tego artykułu lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.

x