Jak wyłączyć nową funkcję autoodtwarzania w YouTube


YouTube wprowadza nową funkcję autoodtwarzania. Przypomina to funkcję autoodtwarzania, którą widzisz w Hulu, gdzie następny sugerowany film jest automatycznie odtwarzany po 3 sekundach, jeśli go nie anulujesz lub nie wstrzymasz. Kiedy YouTube po raz pierwszy zaczął dzisiaj automatycznie odtwarzać filmy, pomyślałem, że może kliknąłem listę odtwarzania. W tej chwili wciąż się rozwija i niektórzy z was mogą tego nie widzieć. Jest to bez wątpienia przydatne, ale możesz nie wiedzieć, że można go wyłączyć, ponieważ przełącznik, który go wyłącza, pojawia się po reklamie. Funkcja jest dostępna dla wybranych użytkowników od 2014 roku, kiedy znajdowała się w fazie testowej. Oto, jak to działa i jak możesz to wyłączyć.

Po zakończeniu odtwarzania wideo zobaczysz na nim następującą nakładkę. Uruchamia trzy-sekundowy licznik czasu, zanim następny film zostanie automatycznie odtworzony. Jeśli klikniesz przycisk „Anuluj”, autoodtwarzanie zostanie wstrzymane tylko dla tego filmu. Jeśli okaże się, że nie podoba Ci się funkcja autoodtwarzania, ponieważ przypadkowo oglądasz godzinę filmów z YouTube, możesz ją wyłączyć. Jeśli klikniesz przycisk zamykania w prawym górnym rogu nakładki, zniknie ona, pozostawiając Ci miniatury proponowanych filmów.

U dołu (lub po prawej stronie, w zależności od rozmiaru wybranego gracza) znajduje się przycisk autoodtwarzania, który można obrócić, aby wyłączyć tę funkcję. Ta opcja jest prawie ukryta i wygląda jak jedna z tych reklam, które udają, że nie są reklamami, więc je klikniesz. Wyłączenie autoodtwarzania spowoduje wyłączenie go dla każdego filmu.

Youtube_stop_autoplay

Zauważyliśmy również zupełnie nowy przycisk obok przycisku odtwarzania / pauzy na odtwarzaczu. Zwykle ten przycisk jest widoczny, jeśli odtwarzasz listę odtwarzania, ale teraz pojawia się on we wszystkich filmach. Pozwala przejść do następnego sugerowanego filmu.

youtube_next_video

Nie widzisz jeszcze tych opcji? Poczekaj kilka dni, a wkrótce zostanie udostępniony wszystkim.

x