Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft niedawno dodała „radosne animacje” do aplikacji internetowej Outlook. Pokazują one deszcz blasku, gdy Outlook wykryje „radosne” słowa, takie jak „Gratulacje” lub „Sto lat”. Oto jak je wyłączyć.

Przede wszystkim powiedzmy, że tutaj w newsblog.pl nie jesteśmy w żaden sposób anty-brokatowi. Cóż, poza faktem, że prawdziwy brokat i komputery tak naprawdę nie pasują do siebie, dlatego powinieneś regularnie czyścić swój sprzęt. Ale jest czas i miejsce na błyskotliwość, a służbowa poczta e-mail to nie jest. Wielu z was może też czuć to samo w odniesieniu do osobistego e-maila.

„Radosne animacje” pojawiają się, gdy odebrana wiadomość e-mail jest wyświetlana w okienku odczytu aplikacji internetowej Outlook. Wszystkie słowa uznane za „radosne” są podświetlane, a kiedy najeżdżasz na nie myszką, pojawia się deszcz brokatu, wznoszący się i opadający jak fajerwerk w kolorze pierwotnym zanikający na wietrze.

Sprawdź -   Co to jest Smishing? Jak chronić się przed phishingiem SMS

Uwaga: te animacje są dostępne tylko w nowoczesnej wersji aplikacji internetowej Outlook. Jeśli nadal używasz wersji klasycznej, nie zobaczysz ich.

Jak słodko. Oto, jak to wyłączyć. Kliknij koło zębate Ustawienia, a następnie kliknij „Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook”.

Opcja ustawień programu Outlook.

Przejdź do ustawień „E-mail”, a następnie kliknij „Utwórz i odpowiedz”.

Plik

Po prawej stronie przewiń w dół, odznacz pole wyboru „Pokaż radosne animacje w okienku odczytu”, a następnie kliknij Zapisz.

Plik

Gratulacje! Nie będziesz już widzieć blasku, gdy otrzymasz e-maila z „radosnym” słowem.