Jak wyłączyć Odbiór w miejscu, w którym zostawiłeś w MS Word

MS Word ma zgrabną funkcję „Podnieś tam, gdzie zostało przerwane”. Po zamknięciu dokumentu program Word dodaje do zakładek dokładną lokalizację, nad którą ostatnio pracowałeś w tym pliku. Czyni to poprzez identyfikację miejsca, w którym znajdował się kursor podczas zamykania dokumentu. Po ponownym otwarciu Word oferuje możliwość wznowienia od miejsca, w którym skończyłeś. To całkiem fajna funkcja, ale nie oznacza to, że wszyscy ją kochają. Jeśli uważasz, że jest to raczej denerwujące niż przydatne, możesz wyłączyć odbiór w miejscu, w którym skończyłeś w MS Word.

Aby wyłączyć odbiór w miejscu, w którym przerwałeś w MS Word, musisz edytować rejestr. Do edycji rejestru potrzebne będą uprawnienia administracyjne.

Odczytywanie lokalizacji – rejestr systemu Windows

Otwórz rejestr i przejdź do następującego klucza;

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0WordReading Locations

Powyższa lokalizacja działa, jeśli używasz MS Office 2016. Jeśli korzystasz ze starszej wersji, czyli MS Office 2013, musisz przejść do następującej lokalizacji;

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice13.0WordReading Locations

Zauważ, że jedyną różnicą między dwoma powyższymi lokalizacjami są klawisze 16,0 i 13,0. Dostosuj to do swojej wersji MS Office. Wszystkie klucze powinny tam być. Musisz je zidentyfikować na podstawie swojej wersji MS Office.

Ten klucz jest miejscem, w którym przechowywany jest odbiór w miejscu, w którym zostało przerwane. Zobaczysz pod nim kilka innych kluczy, wszystkie nazwane Dokument 1, Dokument 2 itd. Jednak to nie ma znaczenia. Możesz usunąć klucz Reading Location, ale wróci, ponieważ został wygenerowany automatycznie.

Wyłącz opcję Odbierz w miejscu, w którym zostało przerwane

Aby wyłączyć odbieranie w miejscu, w którym po lewej stronie, dla wszystkich dokumentów, kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Lokalizacja czytania i wybierz Uprawnienia. Kliknij „Zaawansowane”.

Na ekranie uprawnień zaawansowanych zaznacz opcję „Zastąp wszystkie wpisy uprawnień obiektów podrzędnych wpisami uprawnień dziedziczonych z tego obiektu”. Zastosuj zmianę, a następnie uruchom ponownie system.

Po otwarciu dokumentu w MS Word nie zobaczysz już opcji podnoszenia w miejscu, w którym przerwałeś. Szkoda, że ​​Microsoft nie dodał prostszego sposobu, aby go wyłączyć.

Ta funkcja ma swoje wady. Jeśli twój system działa wolno, ładowanie trwa dłużej. Często po prostu przewijasz do miejsca, w którym chcesz pracować, i jest to kolejne wyskakujące okienko, które możesz odrzucić. Istnieje również problem polegający na tym, że oznacza ona ostatnią lokalizację na podstawie miejsca, w którym znajdował się kursor. Jeśli klikniesz gdziekolwiek indziej w dokumencie, lokalizacja odbioru zostanie zaktualizowana.

Być może lepiej byłoby, gdyby użytkownicy mogli oznaczyć swoją lokalizację do odebrania podczas zamykania dokumentu. Zapobiegałoby to zmianie przypadkowych kliknięć.

x