Jak wyłączyć odblokowanie akcesoriów USB w systemie iOS 12

iOS 11.4 dodał nową funkcję, dzięki której jeśli nie podłączyłeś akcesorium USB do odblokowanego urządzenia przez kilka dni, uniemożliwi to połączenie akcesorium z zablokowanym telefonem. Aby włączyć połączenie, musisz odblokować urządzenie, a następnie podłączyć akcesorium. Jest to funkcja bezpieczeństwa, aw iOS 12 czas podłączenia akcesorium USB do zablokowanego urządzenia został ograniczony do jednej godziny. Oznacza to, że jeśli nie odblokowałeś telefonu przez ponad godzinę, będziesz musiał go odblokować, aby korzystać z akcesoriów USB. Oto jak wyłączyć odblokowanie akcesoriów USB.

Uwaga: iOS 12 jest obecnie w wersji beta i jeśli nie uczestniczysz w publicznym programie beta firmy Apple, nie będziesz mógł korzystać z tej niestabilnej wersji iOS. Wersja stabilna jest przewidziana na jesień tego roku.

Odblokuj akcesoria USB

Aby wyłączyć odblokowywanie akcesoriów USB, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Touch ID i kodu. Wprowadź hasło, a następnie przewiń w dół do sekcji „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu”. Tutaj poszukaj przełącznika oznaczonego Akcesoria USB i włącz go.

Umożliwi to akcesoriom USB, w tym komputerowi PC lub Mac, łączenie się z telefonem i ładowanie go, nawet jeśli nie został odblokowany w ciągu ponad godziny. Ta opcja może jeszcze nie pojawić się dla wszystkich w wersji beta iOS 12 i prawdopodobnie jest to błąd. Poczekaj na następną kompilację, a może się ona w końcu pojawić.

Prawdziwe pytanie brzmi, czy należy włączyć tę opcję, czy ją wyłączyć? W nowszych modelach iPhone’a wszystko łączy się przez złącze USB. Nie ma gniazda słuchawkowego i jeśli nie masz pary Airpodów, będziesz potrzebować złącza USB do podłączenia słuchawek. W związku z tym może być irytująca konieczność odblokowywania urządzenia po podłączeniu akcesorium. To powiedziawszy, możesz odblokować za pomocą Touch ID lub Face ID, więc nie jest tak, że musisz wprowadzić długie hasło.

Jeśli jesteś osobą, która zapomina o takiej funkcji, możesz ją wyłączyć. Wyobraź sobie, że podłączasz iPhone’a do komputera Mac lub PC w celu naładowania i wracasz kilka godzin później, aby stwierdzić, że telefon nie ładuje się, ponieważ dostęp do akcesoriów USB został zablokowany.

W większości jest to dobra funkcja bezpieczeństwa, ale niektórym użytkownikom może się to wydawać bardziej uciążliwe niż przydatne. Jeśli Twój telefon zostanie kiedykolwiek skradziony lub zgubiony, przekonasz się, że powstrzyma to każdego przed próbą jego usunięcia i odsprzedaży.