iOS

Jak wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle na danych komórkowych w iOS 11

Jednym ze sposobów oszczędzania baterii na urządzeniu z systemem iOS jest wyłączenie odświeżania aplikacji w tle. Istnieje wbudowana opcja, która pozwala wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle. Możesz go wyłączyć, ale nadal wybiórczo zezwalaj na odświeżanie najważniejszych aplikacji w tle. W systemie iOS 11 dostępna jest nowa opcja, która umożliwia wyłączenie odświeżania aplikacji w tle tylko dla danych komórkowych, ale włącza je w Wi-Fi. Pozwala to zachować tę funkcję, gdy jesteś w środku, i oszczędzać baterię i dane, gdy jesteś w drodze.

iOS 11 jest obecnie nadal w wersji beta. Będzie dostępny dla użytkowników stabilnego kanału jeszcze w tym miesiącu, tj. We wrześniu 2017 roku.

Wyłącz odświeżanie aplikacji w tle na danych komórkowych

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Odświeżanie aplikacji w tle. Wybierz opcję „Odświeżanie aplikacji w tle”. W iOS 10 i starszych był to zwykły przełącznik. W iOS 11 ta opcja to menu. Opcje w tym menu to; wyłączone, Wi-Fi oraz Wi-Fi i komórkowa transmisja danych.

Jeśli chcesz wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle, wybierz opcję „Wył.”. Możesz wrócić do poprzedniego menu i selektywnie włączyć odświeżanie aplikacji w tle dla niektórych aplikacji. Aby wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle dla danych komórkowych, wybierz opcję „Wi-Fi”. Ponownie możesz powrócić do głównego ekranu Odświeżanie aplikacji w tle i selektywnie włączyć odświeżanie aplikacji w tle dla ważnych aplikacji.

Ograniczanie odświeżania aplikacji w tle

Po wyłączeniu odświeżania aplikacji w tle aplikacje takie jak Twitter i Facebook nie pobierają regularnie nowych danych. To nie tylko pomaga zmniejszyć zużycie baterii, ale także zmniejszy użycie danych. Kiedy otwierasz te aplikacje, pobierają nowe dane, tj. Ładują nowe obrazy itp. W tym momencie Twoje dane, niezależnie od tego, czy korzystasz z abonamentu komórkowego, czy masz połączenie z siecią Wi-Fi, będą używane. Nie możesz tego uniknąć, nadal będziesz oszczędzać baterię na swoim urządzeniu, a aplikacja nie będzie stale odświeżać się w tle.

Odświeżanie aplikacji w tle to nie to samo, co zezwolenie na transmisję danych komórkowych dla aplikacji. Jeśli wyłączysz odświeżanie aplikacji w tle dla danych komórkowych, aplikacje nadal będą miały dostęp do Internetu, gdy korzystasz z abonamentu komórkowego, chyba że wyłączysz go specjalnie w sekcji Ustawienia> Sieć komórkowa.

Wyłączenie odświeżania aplikacji w tle może spowodować nieco gorsze działanie niektórych aplikacji. Nadal będziesz otrzymywać alerty z aplikacji, ale zawartość zostanie pobrana dopiero po otwarciu aplikacji. W przypadku aplikacji pocztowych nie będzie to zbyt duży problem, chyba że masz szczególnie duży załącznik, który należy pobrać. Twoje aplikacje społecznościowe z pewnością będą wydawać się wolniejsze, ponieważ większość treści to obrazy i filmy, a załadowanie nowej zawartości zajmie trochę czasu. Jeśli często korzystasz ze Snapchata, rozważ włączenie trybu podróży, aby oszczędzać dane.

x