Jak wyłączyć określone klawisze na klawiaturze w systemie Windows 10

Masz więc klawisz na klawiaturze systemu Windows, który Twoim zdaniem nie jest już dla Ciebie przydatny, ale czasami i tak trafiasz w niego omyłkowo.

A może klawisz po prostu utknął w klawiaturze i nie działa. Prostym sposobem na obejście takich problemów z klawiszami klawiatury jest całkowite wyłączenie danego klawisza. Nie martw się jednak, ponieważ nie będzie to trwałe; Zawsze możesz go włączyć, gdy będziesz potrzebować klucza.

Tutaj omówiliśmy najprostsze metody wyłączania dowolnego klawisza klawiatury bez żadnych kłopotów. Zacznijmy od razu…

1. Skorzystaj z aplikacji KeyTweak

Istnieje wiele sposobów wyłączenia klawiatury systemu Windows. Jeśli jednak chcesz pozbyć się tylko określonych kluczy, będziesz musiał polegać na specjalnych narzędziach dla swojego systemu Windows.

KeyTweak jest jednym z takich bezpłatnych narzędzi, które pozwala wyłączyć dowolny konkretny klawisz na klawiaturze systemu Windows. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać konkretny klucz, a następnie przystąpić do jego wyłączania.

Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności:

 • Pobierz i uruchom KeyTweak.
 • Wybierz klawisz, który chcesz wyłączyć.
 • W sekcji Sterowanie klawiaturą wybierz opcję Wyłącz klawisz.
 • Kliknij Zastosuj.
 • Następnie zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera z systemem Windows, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz, że określony klucz został wyłączony w systemie Windows. Co więcej, narzędzie to może także pomóc w ponownym przypisaniu klawiszy klawiatury, dostosowaniu ustawień i nie tylko. Narzędzie to przydaje się zatem na więcej niż jeden sposób.

  Pobierać: KeyTweak (Okna)

  Ponowne włączenie klawisza klawiatury

  Jeśli jednak później zdecydujesz, że chcesz teraz włączyć wszystkie wyłączone klawisze, wystarczy, że ponownie otworzysz aplikację i klikniesz Przywróć wszystkie domyślne. Następnie wykonaj szybki restart, a wszystkie klucze znów będą działać.

  2. Użyj AutoHotkey

  AutoHotkey to darmowy język skryptowy używany do automatyzacji powtarzalnych zadań w systemie Windows 10. Można go również użyć do wyłączenia określonego klawisza klawiatury w systemie Windows.

  Najpierw przejrzyj listę obsługiwanych kluczy od urzędnika Automatyczny skrót strona internetowa. Jeśli klucz, który chcesz wyłączyć, jest obsługiwany, pobierz i zainstaluj AutoHotkey, a następnie wykonaj poniższe kroki:

 • Otwórz dowolny dobry edytor tekstu i wpisz nazwę referencyjną klucza, a następnie ::return (tak, to są dwa dwukropki). Nazwę referencyjną znajdziesz w powyższym linku. Tutaj dla uproszczenia wyłączymy klawisz Caps Lock.
 • Zapisz ten skrypt (używając rozszerzenia .ahk) w łatwo dostępnym miejscu — na przykład na pulpicie.
 • Kliknij dwukrotnie nowo utworzony skrypt.
 • Spowoduje to uruchomienie skryptu AutoHotKey, a określony klucz zostanie wyłączony.

  Jeśli w przyszłości będziesz musiał ponownie użyć tego klucza, wystarczy zatrzymać skrypt AutoHotkey z poniższego paska zadań, a ustawienia powrócą do normy. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę H na pasku zadań i wybierz opcję Wstrzymaj skróty klawiszowe.

  Pobierać: Automatyczny skrót (Bezpłatny)

  Wyłącz klawisze klawiatury systemu Windows 10 jak profesjonalista

  W ten sposób wyłączasz określony klawisz klawiatury na komputerze z systemem Windows. To wszystko, co mamy na temat klawiatur w tym krótkim przewodniku.

  Jednak to z pewnością nie wszystko. Jest wiele ciekawych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą klawiatury na komputerze. Dlatego nie przestawaj eksplorować.

  x