Jak wyłączyć opcję „Zalecane” w Wyszukiwarce Windows w systemie Windows 10

Microsoft zazwyczaj lubi polecać swoje podstawowe aplikacje użytkownikom w systemie Windows 10. Zobaczysz te rekomendacje w wielu miejscach, np. W menu udostępniania po zmianie domyślnej aplikacji oraz w Wyszukiwarce Windows. Zwykle menu udostępniania i domyślne sugestie aplikacji nie stanowią większego problemu, ponieważ nie są używane / używane tak często, ale wyszukiwanie w systemie Windows jest denerwujące.

W wyszukiwarce Windows, jeśli wpiszesz Chrome, znajdzie przeglądarkę Chrome, ale zasugeruje również Edge. Oto jak możesz to wyłączyć.

Wyłącz opcję „Zalecane” w wyszukiwarce Windows

Aby wyłączyć sekcję „Zalecane” w Wyszukiwarce Windows, musisz edytować rejestr systemu Windows, a do tego potrzebujesz uprawnień administratora w systemie.

Naciśnij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz „regedit” i naciśnij Enter. Po otwarciu edytora rejestru przejdź do następującego klucza.

ComputerHKEY_CURRENT_USERSOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsExplorer

Poszukaj wartości o nazwie DisableSearchBoxSuggestions. Jeśli klucza nie ma, musisz go utworzyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Explorer i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bit). Nazwij wartość DisableSearchBoxSuggestions. Kliknij dwukrotnie DisableSearchBoxSuggestions i ustaw wartość w polu danych na 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżer zadań z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Procesy i poszukaj Eksploratora Windows. Wybierz Eksploratora Windows i kliknij Uruchom ponownie w lewym dolnym rogu. Po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows możesz skorzystać z wyszukiwania systemu Windows, a sekcja zalecanych aplikacji zniknie.

Zostało to przetestowane w systemie Windows 10 2004 i działa. Może nie działać na starszych wersjach systemu Windows 10. Jeśli próbujesz pozbyć się sugestii w Wyszukiwarce Windows na starszych wersjach, poszukaj rozwiązań dla tej konkretnej wersji. Jeśli masz z tym problem w systemie Windows 10 2004, powinieneś również wyłączyć sugestie w menu Start.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz zakładkę Start. Na karcie Start wyłącz opcję „Okazjonalnie wyświetlaj sugestie w menu Start”. Uruchom ponownie Explorer.exe.

Wniosek

Microsoft jest bardzo agresywny ze swoimi sugestiami; zobaczysz je w menu Start, w menu udostępniania, jeśli odwiedzisz witrynę firmy Microsoft w przeglądarce, która nie jest Edge itp. Chociaż sensowne może być sugerowanie użytkownikom aplikacji giełdowej, jest denerwujące i odbiera doświadczenie użytkownika. Prosty wyłącznik byłby dobrym pomysłem. Edycja rejestru będzie działać teraz, ale jest szansa, że ​​zostanie załatana w późniejszej wersji.

newsblog.pl

newsblog.pl