Jak wyłączyć opóźnienie uruchamiania systemu Windows 10

Po uruchomieniu system Windows czeka około dziesięciu sekund przed otwarciem programów startowych. To „opóźnienie uruchamiania” umożliwia zakończenie ładowania pulpitu i usług systemu Windows, dzięki czemu wszystko działa nieco płynniej. Jeśli masz aplikacje, które wolisz uruchamiać od razu, możesz to zrobić za pomocą prostego hackowania rejestru.

Dziesięciosekundowe opóźnienie po uruchomieniu systemu Windows, ale przed rozpoczęciem ładowania aplikacji startowych, daje systemowi operacyjnemu czas na załadowanie do pamięci i wykonanie wszelkich niezbędnych zadań systemowych, zanim aplikacje zaczną żądać zasobów. Hack rejestru, o którym mówimy w tym artykule, zmniejsza lub wyłącza opóźnienie uruchamiania, co oznacza, że ​​dotyczy wszystkich aplikacji startowych. Nie ma możliwości zastosowania tej techniki tylko do określonych aplikacji.

Uwaga: Eliminacja opóźnienia uruchamiania działa najlepiej w przypadku dysków półprzewodnikowych, ponieważ ładują się one znacznie szybciej. Chociaż z pewnością możesz spróbować, jeśli masz tradycyjny dysk twardy, możesz nie zauważyć dużego wzrostu szybkości ładowania aplikacji startowych.

Jak wyłączyć opóźnienie uruchamiania systemu Windows 10

Aby wyłączyć opóźnienie uruchamiania systemu Windows 10, wystarczy wprowadzić kilka zmian w rejestrze systemu Windows.

Standardowe ostrzeżenie: Edytor rejestru to potężne narzędzie, którego niewłaściwe użycie może spowodować niestabilność systemu lub nawet uniemożliwić jego działanie. To dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z tym nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I zdecydowanie wykonaj kopię zapasową rejestru (i komputera!) Przed wprowadzeniem zmian.

Otwórz Edytor rejestru, naciskając przycisk Start i wpisując „regedit”. Naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Edytor rejestru, a następnie zezwól mu na wprowadzanie zmian na komputerze.

Otwórz aplikację Registry Editor

W Edytorze rejestru użyj lewego paska bocznego, aby przejść do następującego klucza (lub skopiuj go i wklej do paska adresu Edytora rejestru):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerSerialize

Przejdź do klucza w Edytorze rejestru

Jeśli klucz Serialize jeszcze nie istnieje, musisz go utworzyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz nadrzędny (Eksplorator) i wybierz Nowy> Klucz. Nazwij go „Serializuj”.

Utwórz nowy klucz

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Serializuj i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij nową wartość StartupDelayInMSec.

Utwórz nową wartość StartupDelayInMSec

Następnie zmodyfikujesz tę wartość. Kliknij dwukrotnie nową wartość StartupDelayInMSecvalue i upewnij się, że w polu „Dane wartości” jest ustawiona wartość 0.

Ustaw wartość DWORD na 0

Kliknij „OK”, a następnie zamknij Edytor rejestru. Aby zmiany odniosły skutek, musisz ponownie uruchomić komputer. Ty i inni użytkownicy nie powinniście już doświadczać opóźnienia wymuszonego przez system Windows.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie włączyć to opóźnienie, ponieważ programy startowe wymagają zbyt wielu zasobów podczas logowania, wróć z powrotem do Edytora rejestru i usuń wartość StartupDelayInMSec, klikając ją prawym przyciskiem myszy, a następnie klikając „Usuń”.

Usuń wartość rejestru

Pobierz nasz hack rejestru jednym kliknięciem

Eksplorator plików pokazujący pliki reg hack

Jeśli nie masz ochoty samodzielnie zagłębiać się w Rejestr, stworzyliśmy hack rejestru, którego możesz użyć. Wystarczy pobrać i rozpakować następujący plik ZIP:

Wyłącz hackowanie rejestru opóźnienia uruchamiania

Wewnątrz znajdziesz plik REG do wyłączania opóźnienia uruchamiania w systemie Windows i jeden do ponownego włączenia. Po rozpakowaniu kliknij dwukrotnie żądany plik i zaakceptuj monity z pytaniem, czy na pewno chcesz wprowadzić zmiany w rejestrze.

Te hacki to tylko klucz Serialize wyeksportowany z naszego własnego rejestru po dodaniu – lub usunięciu – wartościStartupDelayInMSec, o której mówiliśmy w poprzedniej sekcji. Uruchomienie hackowania modyfikuje wartość w rejestrze. Jeśli lubisz majstrować przy rejestrze, warto poświęcić trochę czasu na nauczenie się tworzenia własnych haseł do rejestru.