Jak wyłączyć optymalizację pełnego ekranu dla gier w systemie Windows 10

Windows 10 wprowadził optymalizację pełnoekranową, która, jeśli twój sprzęt ją obsługuje, ma na celu zwiększenie wydajności gier, a jednocześnie zapewni przyjemny pełny ekran bez obramowania do gry. Niestety ta funkcja ma mieszane recenzje. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że odczuwają spadek liczby klatek na sekundę, podczas gdy inni twierdzą, że działa dobrze. Nie ma ostatecznej listy gier, które dobrze w nim działają. Niestety, w aktualizacji Fall Creators Update Microsoft uznał, że dobrym pomysłem jest usunięcie opcji wyłączenia optymalizacji pełnoekranowej poprzez usunięcie opcji wyłączenia paska gry.

Jeśli wolisz wybiórczo wyłączyć optymalizację pełnoekranową w niektórych grach, ale pozostawić ją włączoną dla innych, rozważ użycie aplikacji CompatibilityManager. Jest to bezpłatna aplikacja, która może zbiorczo edytować ustawienia zgodności aplikacji i ma opcję wyłączenia optymalizacji pełnego ekranu dla wielu aplikacji jednocześnie.

Wyłącz optymalizację pełnego ekranu

Pobieranie CompatibilityManager i uruchom go. Aplikacja nie wymaga instalacji. Może wprowadzać zmiany w ustawieniach zgodności dla bieżącego użytkownika lub dla wszystkich użytkowników. Jeśli chcesz zmienić ustawienia zgodności i wyłączyć optymalizację pełnoekranową dla gier dla wszystkich użytkowników, będziesz potrzebować do tego uprawnień administratora.

Uruchom CompatibilityManager i domyślnie załaduje gry z twojej biblioteki Steam, ponieważ jest zbudowany głównie dla gier. Możesz oczywiście dodać inne foldery i pliki za pomocą odpowiednich przycisków na dole i zarządzać ustawieniami zgodności również dla innych aplikacji.

Wybierz gry i aplikacje, dla których chcesz wyłączyć optymalizację pełnoekranową. Zmień ustawienia trybu zgodności i ustawienia trybu koloru, jeśli chcesz / chcesz, i kliknij przycisk „Zapisz wybrane w rejestrze” u dołu. Możesz użyć aplikacji, aby równie łatwo ponownie włączyć optymalizację pełnoekranową.

Nie dla każdego

Powinniśmy zwrócić uwagę, że nie musisz wyłączać optymalizacji pełnoekranowej, jeśli nie ma ona wpływu na twoje gry. Użytkownicy z wydajnym sprzętem czasami nie zauważają żadnej różnicy i mogą powiedzieć, że funkcja jest bezużyteczna. Użytkownicy z nieco przestarzałym sprzętem mogą powiedzieć, że nastąpiła zauważalna poprawa lub że ich gry działają wyjątkowo słabo. Chodzi o to, że opinie na temat skuteczności tej funkcji są różne dla każdego użytkownika, maszyny i aplikacji. Jeśli funkcja nie jest problemem w twoim systemie, nie wyłączaj jej. Może to po prostu pomóc twoim grom działać lepiej.

Możesz także spróbować go wyłączyć i sprawdzić, czy twoje gry działają lepiej, czy gorzej, a następnie zdecydować, jak chcesz je uruchomić. Celem aplikacji jest ułatwienie włączania lub wyłączania optymalizacji pełnoekranowej i robi to wyjątkowo dobrze.

x