Jak wyłączyć ostrzeżenie o pełnym ekranie w przeglądarce Firefox

Firefox ma tryb pełnoekranowy i większość, jeśli nie wszystkie odtwarzacze multimedialne, które znajdziesz w Internecie, również go mają. Może się to wydawać nieszkodliwą funkcją i jest w większości przypadków, ale nadal istnieją wyjątki. Dlatego po przejściu do trybu pełnoekranowego Firefox wyświetla ostrzeżenie. Jest tam z jakiegoś powodu, ale możesz się go pozbyć, jeśli chcesz. Oto, jak możesz wyłączyć ostrzeżenie pełnego ekranu w przeglądarce Firefox.

Wyłącz ostrzeżenie o pełnym ekranie

Otwórz przeglądarkę Firefox i na pasku adresu wprowadź następujące dane. Stuknij Enter i zaakceptuj wyświetlone ostrzeżenie.

about:config

Spowoduje to przejście do strony preferencji przeglądarki Firefox. Aby wyłączyć ostrzeżenie pełnoekranowe w przeglądarce Firefox, będziesz musiał zmienić kilka różnych preferencji. Lista preferencji, które musisz zmienić, znajduje się poniżej. Aby znaleźć je wszystkie, wpisz „pełny ekran” w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter.

full-screen-api.transition-duration.enter
full-screen-api.transition-duration.leave
full-screen-api.transition.timeout
full-screen-api.warning.delay
full-screen-api.warning.timeout

Wszystkie te preferencje mają określoną wartość liczbową. Niektóre mają dwie wartości, takie jak preferencja „full-screen-api.transition-duration.enter”, która jest ustawiona na 200 200. Zamień ją na 0 0. Musisz zmienić wszystkie te wartości na zero. Jeśli preferencja ma dwie wartości, tak jak w przykładzie, należy dwukrotnie wprowadzić zero. W przypadku pojedynczych wartości wystarczy wpisać zero tylko raz.

Po zmianie tych preferencji nie będziesz już widzieć ostrzeżenia wyświetlanego po przełączeniu na pełny ekran w przeglądarce Firefox. Preferencje te łącznie kontrolują różne aspekty ostrzeżenia pełnoekranowego, takie jak czas pozostawania na ekranie i czas po przejściu do trybu pełnego ekranu.

Jeśli chcesz ponownie włączyć ostrzeżenie, musisz ustawić wartość dla każdej preferencji z powrotem na taką, jaka była. To prawda, jest mało prawdopodobne, abyś pamiętał, jakie były wartości, ale zresetowanie preferencji Firefoksa jest dość łatwe. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Resetuj z menu kontekstowego.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ostrzeżenie na pełnym ekranie jest konieczne, dzieje się tak dlatego, że złośliwa witryna może zmusić się do działania w trybie pełnoekranowym. Niczego nie podejrzewający użytkownik może pomyśleć, że coś jest nie tak z przeglądarką, ponieważ wszystkie elementy sterujące znikają w trybie pełnoekranowym i tak właśnie wygląda strona internetowa. Wiele złośliwych witryn polega na tym, że użytkownicy nie są świadomi pewnych funkcji lub są na tyle naiwni, aby zapewnić im bezpłatny dostęp do uruchamiania skryptów i instalowania dodatków lub po prostu wyświetlania powiadomień.