01/20/2022

Jak wyłączyć pasek pobierania w Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Podczas pobierania plików w Chrome u dołu okna pojawia się pasek. Pokazuje pobierany plik i jego postęp. Możesz zamknąć ten pasek, klikając przycisk zamykania w prawym rogu. Nie wpłynie to na pobieranie. Pobieranie pliku będzie kontynuowane i możesz otworzyć stronę pobierania w przeglądarce Chrome (Ctrl + J), aby wyświetlić postęp pobierania. Jeśli przeszkadza Ci pasek i nie chcesz go zamykać za każdym razem, gdy pobierasz plik, możesz wyłączyć pasek pobierania w Chrome za pomocą rozszerzenia.

Wyłącz pasek pobierania

Aby wyłączyć pasek pobierania w Chrome, musisz zainstalować rozszerzenie Always Clear Downloads. To rozszerzenie może robić dwie rzeczy; może wyczyścić listę pobranych plików i ukryć pasek pobierania. Jeśli nie chcesz, aby lista pobranych plików była czyszczona, najpierw zmień jej ustawienie.

Sprawdź -   Jak zmienić domyślny rozmiar tekstu Chrome

Aby zapobiec usuwaniu pobranych plików przez rozszerzenie, odznacz opcję „Wyczyść pobrane pliki co kilka sekund”. Aby ukryć pasek pobranych plików, włącz opcję „Wyłącz półkę pobierania”.

To naprawdę wszystko, co musisz zrobić. Przy następnym pobraniu pliku pasek pobierania nie będzie już widoczny. Pobieranie rozpocznie się normalnie, a na ikonie paska zadań Chrome nadal będzie widoczny zielony wskaźnik postępu.

Jeśli chcesz, aby rozszerzenie również czyściło pobrane pliki, włącz opcję „Wyczyść pobrane pliki co kilka sekund” i określ, jak często pliki do pobrania są czyszczone. Domyślnie rozszerzenie czyści pobieranie co dziesięć sekund. Może się to zdarzać zbyt często, ale możesz to zmienić. Niestety, możesz podać czas tylko w sekundach, więc jeśli chcesz, aby pliki do pobrania były usuwane co 24 godziny, będziesz musiał wprowadzić 86 400. Aby wyczyścić je co tydzień, liczba wzrasta, 604800.

Sprawdź -   Jak rozpoznać nieznany symbol, rysując go

Jakiś czas temu istniało bardziej popularne rozszerzenie do ukrywania paska pobierania, ale od tego czasu zniknęło ze sklepu internetowego Chrome. Przyczyną jest prawdopodobnie to, że Chrome wyłączył interfejs API, rozszerzenie używane do jego ukrycia. Chrome przeszedł dość dużą zmianę konstrukcyjną i jest prawdopodobne, że podczas tego procesu stare rozszerzenie się zepsuło. Ten działa z najnowszą wersją Chrome. Są inne podobne, ale koncentrują się na wyczyszczeniu listy pobranych plików, co znowu, Chrome nie pozwala ci to zrobić domyślnie.

Dobrą rzeczą w tym rozszerzeniu jest jednak to, że nie zmusza Cię ono również do usuwania plików do pobrania. Możesz użyć tylko jednej funkcji, a drugiej pozostawić niewykorzystaną.

Sprawdź -   Jak wyłączyć aplikację Stock na Androida [No Root]

x