Jak wyłączyć podgląd linku w iMessages na iOS

Kiedy udostępniasz łącze przez iMessages, aplikacja Wiadomości w iOS generuje rodzaj podglądu łącza. Podgląd nie zawiera miniatury witryny / linku, ale pokazuje, jaki jest tytuł docelowego łącza. Ponadto, jeśli używasz narzędzia do skracania adresów URL, podgląd nadal będzie zawierał tytuł strony z łączem. Nie usuwa jednak przekierowania adresu URL, więc nadal możesz być spamowany lub wyłudzany. Podgląd nie zapewnia dużej ochrony, a wysłanie linku zajmuje więcej czasu, ponieważ podgląd jest generowany, dlatego możesz wypadać lepiej, jeśli wyłączysz podgląd linku w iMessages.

Wyłącz podgląd linku

W aplikacji Wiadomości nie ma wbudowanego ustawienia, które pozwala wyłączyć podgląd linków w iMessages. Aby to zrobić, musisz użyć małego, ale prostego hackowania i można to zrobić tylko ręcznie. Sztuczka polega na dodaniu kropki / kropki przed i po łączu. Na przykład; jeśli chcesz połączyć kogoś z Google.com, wpisz go w następujący sposób;

.

https://www.google.com/

.

Link zostanie wysłany natychmiast i nie będzie towarzyszył mu podgląd. Ty i Twój odbiorca nie będziecie widzieć okresów dodanych przed linkiem i po nim. Kiedy którykolwiek z was stuknie w link, otworzy się on normalnie w Safari. Ta sztuczka prawdopodobnie zadziała również w iMessages na macOS.

To oczywiście nie jest najbardziej intuicyjny sposób wysyłania linków. Schowek umożliwia kopiowanie i wklejanie linków, więc nie musisz przełączać się na klawiaturę, aby wysłać jedną, jednak ten hack zmusza do korzystania z klawiatury. Nie ma też sensu, jeśli używasz arkusza udostępniania w iOS do wysyłania linku.

Nikt nie wie, dlaczego to działa. Ta sama sztuczka nie działa w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, które wyświetlają podgląd linków. Na przykład przetestowaliśmy tę samą sztuczkę zarówno na Whatsapp, jak i na Facebooku. W obu przypadkach dodanie dwóch kropek nie miało znaczenia, a podglądy były generowane tak samo jak zawsze. Może to mieć związek z tym, jak iMessages odczytuje łącze, co oznacza, że ​​w przyszłości Apple może to zmienić, czyniąc hack przestarzałym. Być może ktoś mógłby opracować aplikację iMessage specjalnie do tego celu, ale prawdopodobnie dodałoby to o jeden krok za dużo do procesu, niż większość użytkowników iOS byłaby wygodna.

W idealnym świecie Apple powinno po prostu dodać opcję wyłączenia podglądu linków w iMessages.