Jak wyłączyć podgląd miniatur paska zadań w systemie Windows 10

Gdy masz wiele okien aplikacji otwartych w systemie Windows 10, możesz uzyskać podgląd miniatury każdego z nich. Aby to zrobić, po prostu umieść kursor myszy na ikonie paska zadań aplikacji. To jest coś, co często robimy nieświadomie bez namysłu. Działa to ze wszystkimi aplikacjami. Nie musisz klikać ikony ani nic. Jeśli przesuniesz kursor myszy na jeden z podglądów miniatur, możesz podejrzeć okno w całej jego zmaksymalizowanej chwale. Ta funkcja jest całkiem schludna, a starsze wersje systemu Windows z łatwością pozwalają ją włączać i wyłączać zgodnie z potrzebami. Tego samego nie można powiedzieć o systemie Windows 10. Nie masz wyboru, jeśli chodzi o podgląd w dymku, ponieważ jest on zawsze włączony. Jeśli wolisz go wyłączyć, musisz wprowadzić zmianę w rejestrze systemu Windows. Zmiana spowoduje, że podgląd miniatury nie będzie wyświetlany po najechaniu myszą na ikonę aplikacji. Jeśli jednak klikniesz ikonę, zostanie wyświetlony podgląd miniatury.

Oto, jak domyślnie wygląda podgląd w dymku.

Będziesz musiał edytować rejestr systemu Windows, a to wymaga uprawnień administracyjnych. Otwórz rejestr systemu Windows z konta administratora lub uruchom go z uprawnieniami administratora.

Przejdź do następującej lokalizacji;

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

Utwórz nową wartość DWORD i nazwij ją „ExtendedUIHoverTime”. Ustaw jego wartość na 25000. Jeśli wartość DWORD już istnieje, po prostu zmień jej wartość na 25000.

podgląd paska zadań regedit

Uruchom ponownie system. Umieść kursor myszy nad ikoną dowolnej otwartej aplikacji, a podgląd miniatury nie będzie już wyświetlany.

podgląd na pasku zadań wyłączony

Jeśli klikniesz ikonę aplikacji, pojawi się podgląd miniatury. Ta mała edycja sprawia, że ​​podglądy pojawiają się tylko wtedy, gdy tego chcesz. Jeśli zdecydujesz, że podoba Ci się to, co było przed wprowadzeniem zmiany w rejestrze, możesz to cofnąć, usuwając dodaną wartość DWORD.

x