Jak wyłączyć polubienia na Instagramie?

Instagram dodał niedawno nowe funkcje dla użytkowników zaniepokojonych polubieniami na swoim kanale wiadomości. Mogą teraz zdecydować, czy chcą je wyłączyć, czy nie. W ten sposób ludzie mają większą kontrolę nad oglądanymi treściami i mogą wybrać to, co jest dla nich najlepsze.

Jeśli chcesz wyłączyć polubienia na Instagramie, to dobrze trafiłeś. Ten artykuł zawiera szczegółowe instrukcje, jak to zrobić na iPhonie, Androidzie, iPadzie i komputerze.

Jak wyłączyć polubienia na Instagramie na iOS

Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba może chcieć ukryć polubienia na Instagramie. Obawy o prywatność, presja, niepokój lub po prostu chęć spróbowania czegoś nowego. Wszyscy użytkownicy z najnowszą wersją Instagrama na swoich iPhone’ach mogą wyłączyć polubienia określonych postów na swoich profilach. Mogą również wyłączyć polubienia postów swoich obserwatorów.

Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące wyłączania polubień na Instagramie na iPhonie:

Ukryj polubienia na Instagramie przed udostępnieniem posta

Być może zdecydowałeś się udostępnić post na Instagramie, aby ludzie nie widzieli, ile polubień dostaje. Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 • Dodaj posta w normalny sposób. Gdy masz zamiar udostępnić wpis, przewiń do „Ustawienia zaawansowane” na stronie „Udostępnij ekran”.
 • Włącz opcję „Ukryj polubienie i wyświetl liczby w tym poście”.
 • Pamiętaj, że możesz zmienić to ustawienie w dowolnym momencie w menu z trzema kropkami u góry posta.

  Ukryj polubienia na Instagramie po udostępnieniu posta

  Być może udostępniłeś post i zapomniałeś ukryć jego polubienia lub po prostu chcesz wyłączyć polubienia niektórych poprzednich postów. Możesz łatwo zmienić to ustawienie, dostosowując określone opcje postu:

 • Przejdź do wpisu i naciśnij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu wpisu.
 • Wybierz opcję „Ukryj jak liczbę”.
 • Zobaczysz teraz komunikat „Lubię to” [username] i inne” pod tym postem. Nie ma jeszcze dostępnej funkcji ukrywania zbiorczego, więc musisz zastosować te kroki dla każdego posta, który chcesz edytować.

  Wyłącz polubienia postów innych osób

  Czy chcesz wyłączyć polubienia postów Twoich obserwatorów? Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 • Stuknij zakładkę „Profil” w prawym dolnym rogu i przejdź do menu.
 • Przejdź do „Ustawienia”, następnie „Prywatność”, a następnie „Wpisy”.
 • Włącz opcję „Ukryj liczbę polubień i wyświetleń” na stronie „Wpisy”.
 • Otóż ​​to! Udało Ci się wyłączyć polubienia postów innych osób na Instagramie. Zawsze możesz wyłączyć przycisk „Ukryj polubienia i wyświetl liczniki”, aby wrócić do poprzednich ustawień. Pamiętaj też, że nadal pozwala to zobaczyć listę osób, które polubiły dany post. Gdy zobaczysz komunikat „Lubię to” [username] i inne” pod zdjęciem, dotknięcie „inne” otworzy listę.

  Jak wyłączyć polubienia na Instagramie na urządzeniu z Androidem?

  Użytkownicy zaniepokojeni kulturą „polubień”, która odbija się na ich zdrowiu psychicznym, z zadowoleniem przyjęli najnowszą funkcję Instagrama, która pozwala im ukrywać polubienia. Użytkownicy Androida mogą zdecydować, czy chcą ukryć polubienia swoich postów, czy postów ich obserwatorów. Jeśli należysz do tej kategorii, po prostu postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  Ukryj polubienia na Instagramie przed udostępnieniem posta

 • Utwórz posta w normalny sposób, ale jeszcze go nie wysyłaj. Zamiast tego przewiń w dół do „Ustawienia zaawansowane”
 • Następnie przełącz opcję „Ukryj polubienia i wyświetl liczniki w tym poście”.
 • Opublikuj posta.
 • Tylko Ty zobaczysz polubienia i wyświetlenia tego posta. Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się cofnąć ustawienia, po prostu dotknij menu z trzema kropkami dla tego posta i dotknij „Odkryj polubienie i liczbę wyświetleń”.

  Ukryj polubienia na Instagramie po udostępnieniu posta

  Możesz także wyłączyć polubienia opublikowanych już postów. Po prostu przejdź do tego konkretnego postu i włącz funkcję ukrywania. Niestety nadal nie ma funkcji, która umożliwiałaby zbiorcze ukrywanie, więc musisz to zrobić ręcznie dla każdego postu. Oto jak:

 • Znajdź post na Instagramie, z którego chcesz ukryć polubienia.
 • Uderz w menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu posta.
 • Wybierz opcję „Ukryj jak liczbę”.
 • Teraz powie „Lubię to” [username] i inne” pod tym postem. Nadal możesz zobaczyć, kto polubił post, klikając „inni”.

  Wyłącz polubienia postów innych osób

  Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się polubień, możesz również wyłączyć funkcję polubienia i liczby wyświetleń dla postów swoich obserwujących.

 • Stuknij zakładkę „Profil” w prawym dolnym rogu i przejdź do menu.
 • Przejdź do „Ustawienia”, następnie „Prywatność”, a następnie „Wpisy”.
 • Włącz przełącznik „Ukryj liczbę polubień i wyświetl” na stronie „Wpisy”.
 • Wyłączyłeś teraz polubienia postów innych osób na Instagramie. Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć akcję, wyłączając opcję „Ukryj liczbę polubień i wyświetleń”.

  Czy mogę wyłączyć polubienia na Instagramie na komputerze?

  Instagram dokłada wszelkich starań, aby promować korzystanie z aplikacji mobilnych. Oznacza to, że wiele funkcji jest wyłączonych na komputerach PC, w tym opcja wyłączenia polubień na Instagramie. Jeśli wyłączenie polubień jest dla Ciebie naprawdę ważne, możesz użyć aplikacji Instagram do iOS lub Android urządzenia. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami dla swojego urządzenia w odpowiedniej sekcji powyżej.

  Twoja prywatność na Instagramie jest w Twoich rękach

  Użytkownicy chcą różnych rzeczy z ich doświadczenia z Instagramem. Podczas gdy niektórzy muszą śledzić polubienia, aby zobaczyć, co jest na czasie, inni chcą zarządzać presją w Internecie, wyłączając je. Niezależnie od tego, czy czujesz się niespokojny, czy po prostu chcesz skupić się na treści, a nie na polubieniach, możesz je łatwo wyłączyć dla postów swoich lub swoich obserwatorów.

  Dlaczego zdecydowałeś, że czas wyłączyć polubienia na Instagramie? Czy uważasz, że podobna cecha może negatywnie wpłynąć na czyjeś zdrowie psychiczne? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

  x