Jak wyłączyć posty z kartami na Facebooku

Facebook dodał nową funkcję do swojego interfejsu internetowego; posty z zakładkami. Post z zakładkami to po prostu wyskakujące okienko, które pojawia się na Facebooku. Wyskakujące okienko pokazuje wpis, który obserwujesz. Pojawia się za każdym razem, gdy we wpisie pojawi się nowa aktywność. Nie musisz klikać powiadomienia o nowej czynności, aby karta się pojawiła. Dołącza się obok okna czatu i można je zamknąć lub zminimalizować. Post z zakładkami sprawia, że ​​możesz sprawdzić i odpowiedzieć na nową aktywność w poście bez opuszczania kanału wiadomości. Ta funkcja jest włączana automatycznie i może ci się nie podobać. Oto, jak możesz wyłączyć posty z kartami na Facebooku.

Odwiedź Facebooka i zaloguj się. Opcja wyłączenia postów z kartami na Facebooku znajduje się na pasku bocznym i na karcie czatu. Możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca.

Wyłącz posty z kartami

Jeśli masz ukryty pasek boczny, możesz wyłączyć posty z kartami na karcie czatu. Kliknij przycisk koła zębatego na karcie czatu i wybierz „Wyłącz karty postów” z wyświetlonego menu.

Jeśli masz włączony pasek boczny, kliknij przycisk koła zębatego na pasku bocznym. Z menu, które się otworzy, wybierz opcję „Wyłącz karty postów”.

Jeśli masz otwarty post z kartami, wyłączenie postów z kartami spowoduje automatyczne zamknięcie posta.

Włącz posty z kartami

Aby włączyć posty z kartami na Facebooku, wykonaj powyższy proces. Na karcie Czat kliknij przycisk koła zębatego. Z menu, które się otworzy, wybierz opcję „Włącz karty postów”. Na pasku bocznym kliknij przycisk koła zębatego. Wybierz z menu opcję „Włącz karty postów”.

Włączenie postów z kartami nie spowoduje automatycznego wyświetlenia postów z kartami w kanale wiadomości. Musisz poczekać, aż pojawi się nowa aktywność w poście.

Ukryj post z kartami

Możesz zminimalizować post z zakładkami, aby okno nie zajmowało większej części okna przeglądarki. Możesz także ukryć kartę postów. Ukrycie karty posta zamknie ją i sprawi, że nie pojawi się ponownie w tym konkretnym poście. Gdy ukryjesz kartę, możesz również wyłączyć powiadomienia o wpisie.

Aby ukryć post z zakładkami, kliknij przycisk koła zębatego na karcie postów. Wybierz opcję „Ukryj tę kartę”. To samo menu ma opcję „Zobacz cały post”. Jeśli go klikniesz, zostaniesz przeniesiony do samego wpisu.

Kartę wpisu można również zamknąć, jednak pojawi się ona ponownie, jeśli we wpisie pojawi się nowa aktywność.