Jak wyłączyć powiadomienia na żywo na Instagramie

iOS i Android pozwalają użytkownikom dowolnie włączać lub wyłączać powiadomienia z aplikacji. Dla każdej aplikacji jest dedykowany włącznik / wyłącznik, który umożliwia użytkownikom selektywne włączanie i wyłączanie powiadomień dla aplikacji. Chociaż możesz wyłączyć powiadomienia dla niektórych aplikacji i włączyć je dla innych, nigdy nie masz możliwości wyboru, które powiadomienia aplikacja może wysyłać. Na przykład, jeśli włączyłeś powiadomienia dla gry na swoim telefonie, otrzymasz od niej każde powiadomienie, w tym nowe wyzwania, zaproszenia do znajomych, wygasające oferty itp. Instagram nie jest inny, jednak aplikacja jest wyjątkowa, ponieważ daje ci niesamowitą kontrolę nad tym, o jakich działaniach otrzymujesz powiadomienia, dlatego możesz wyłączyć powiadomienia Instagram Live.

Powiadomienia na żywo na Instagramie

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhonie lub telefonie z Androidem. Stuknij kartę profilu, a na karcie profilu stuknij przycisk koła zębatego. Spowoduje to przejście do ustawień Instagrama. Na ekranie Ustawienia przewiń w dół do sekcji Powiadomienia i dotknij Powiadomienia push. Przekonasz się, że ten ekran jest wyjątkowo długi i można go dostosować do każdego rodzaju aktywności na Instagramie. Przewiń w dół do sekcji Filmy na żywo. Wybierz opcję „ Wyłącz ”, aby wyłączyć powiadomienia na żywo na Instagramie.

Po wyłączeniu tej opcji tylko powiadomienia informujące o tym, że konto, które obserwujesz, jest aktywne, zostaną wyłączone. Każde inne włączone powiadomienie będzie nadal pojawiać się na Twoim urządzeniu.

Kiedy już to zrobisz, możesz przejrzeć pozostałe opcje na tym ekranie i wyłączyć każdy pojedynczy alert na Instagramie, który Cię denerwuje. Te ustawienia są specyficzne dla urządzenia, więc jeśli korzystasz z Instagrama na więcej niż jednym urządzeniu, musisz zmienić ustawienia na każdym z nich.

Wydaje się, że jest w tym jedna wada; nie możesz selektywnie subskrybować powiadomień na żywo na Instagramie dla niektórych kont. Jeśli wyłączysz powiadomienia dotyczące historii, nadal masz możliwość włączenia alertów dotyczących historii lub postów dla wybranych kont. Ta sama opcja nie jest dostępna dla filmów na żywo na Instagramie. Możesz spróbować zasubskrybować powiadomienia publikowane dla konta i być może będą one zawierać powiadomienie o uruchomieniu konta, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

Warto tutaj docenić jedną rzecz i tyle kontroli daje swoim użytkownikom Instagram nad ich powiadomieniami. Trudno byłoby znaleźć jakąkolwiek aplikację, która zapewnia taką kontrolę. Nawet jeśli jesteś użytkownikiem telefonu z Androidem i zrootowanym telefonem, nie możesz uzyskać takiego poziomu kontroli nad powiadomieniami z jednej aplikacji.