Jak wyłączyć powiadomienia o nagrywaniu rozmów na Androidzie (Realme, Oppo, Vivo, iQOO, Xiaomi i OnePlus)

Po 2020 roku Google to zrobił obowiązkowy dla producentów OEM preinstalowanie aplikacji Google Dialer i Messages. Doprowadziło to do usunięcia standardowego dialera i aplikacji do przesyłania wiadomości opracowanych przez każdego producenta urządzenia. W przeciwieństwie do Google Dialer, standardowe dialery miały funkcję nagrywania rozmów, która nie informowała, że ​​rozmowa jest nagrywana. Jest to główny powód, dla którego użytkownicy szukają alternatywy. Dlatego w tym artykule przedstawiamy działający samouczek dotyczący wyłączania powiadomień o nagrywaniu rozmów na wszystkich telefonach z Androidem. Od Realme, Oppo i OnePlus po Vivo, iQOO i Xiaomi, omówiliśmy wszystkie sposoby nagrywania rozmów bez zapowiedzi i ostrzeżeń.

Włącz nagrywanie rozmów bez zapowiedzi na Androidzie (2023)

Tutaj dodaliśmy trzy różne sposoby nagrywania rozmów bez zapowiedzi na Realme, Oppo, OnePlus, Vivo, iQOO, Xiaomi i innych urządzeniach z Androidem. Zasadniczo, jeśli Twój telefon jest dostarczany z aplikacją Google Dialer, możesz skorzystać z poniższych metod. Jednak wcześniej możesz dowiedzieć się poniżej, dlaczego Google ogłasza, że ​​​​rozmowa jest nagrywana.

Dlaczego Google Dialer ogłasza ostrzeżenie o nagrywaniu rozmów?

W niektórych krajach istnieją przepisy dotyczące nagrywania i monitorowania rozmów telefonicznych, a w zależności od lokalizacji może być wymagane uzyskanie zgody lub poinformowanie drugiej strony przed nagraniem rozmowy. W niektórych krajach nagrywanie rozmów jest surowo zabronione. Na przykład w niektórych stanach USA zarówno rozmówca, jak i odbiorca muszą wiedzieć, że rozmowa jest nagrywana, podczas gdy w innych regionach wystarczy poinformować tylko jedną osobę.

W Indiach Indian Telegraph Act 1885 zezwala tylko rządowi centralnemu lub stanowemu na podsłuchiwanie rozmów i istnieją procedury prawne, których należy przestrzegać. Chociaż funkcja nagrywania rozmów w Dialerze Google jest zgodna z wymogami prawnymi, jest kilku użytkowników, którzy chcą mieć opcję nagrywania rozmów, która nie informuje o tym drugiej strony. Z prawnego punktu widzenia to na użytkowniku ciąży obowiązek poinformowania drugiej strony przed nagraniem rozmowy. I dlatego, aby uniknąć naruszenia prawa, Google informuje odbiorcę, że rozmowa jest nagrywana.

Włącz nagrywanie rozmów bez zapowiedzi na telefonach OnePlus i Oppo

Jeśli masz telefon OnePlus lub Oppo, istnieje łatwy sposób na boczne załadowanie starej aplikacji ColorOS Dialer, która umożliwia nagrywanie rozmów bez żadnych zapowiedzi. W tej metodzie pokazujemy, jak używać standardowego dialera ColorOS i nagrywać rozmowy na telefonach OnePlus i Oppo bez ostrzeżenia o nagrywaniu rozmowy.

1. Najpierw zainstaluj ODialer (Bezpłatny) na smartfonie. Jest to aplikacja do wybierania numerów oferowana przez zespół ColorOS.

2. Następnie otwórz aplikację i ustaw ją jako domyślny dialer. Przyznaj wszystkie wymagane uprawnienia.

3. To wszystko. Teraz otwórz ODialer (aplikacja Telefon), wykonaj połączenie i dotknij „Nagraj”. Rozmowa zostanie nagrana na telefonach Oppo i OnePlus bez żadnego ogłoszenia ani ostrzeżenia. Jeśli to nie działa, przejdź do ostatniej sekcji, aby znaleźć potencjalne rozwiązanie.

Włącz nagrywanie rozmów bez zapowiedzi na telefonach Vivo i iQOO

Jeśli nie jesteś tego świadomy, telefony Vivo i iQOO są dostarczane z ukrytą aplikacją Telefon, która obsługuje nagrywanie rozmów bez zapowiedzi, ale jest wyłączona po wyjęciu z pudełka. Ale dzięki sprytnej sztuczce możesz ją włączyć i bezproblemowo zastąpić aplikację Google Dialer. Oto jak to zrobić.

1. Jeśli masz telefon Vivo lub iQOO i chcesz nagrywać rozmowy bez zapowiedzi, otwórz aplikację Google Dialer (telefon) i wpisz poniższy kod. Ten ukryty kod USSD umożliwia zastąpienie standardowego Dialera Google alternatywną aplikacją na telefon. W niektórych telefonach Vivo kod nie działa. W takim przypadku przejdź do następnej sekcji.

*#*#556688#*#*

2. Spowoduje to przejście do ukrytej strony „Alternatywny telefon i kontakty”. Teraz włącz przełącznik i dotknij „OK”, a następnie „Ustaw teraz”.

3. Następnie ustaw alternatywną aplikację Telefon jako domyślny dialer.

4. Następnie wykonaj połączenie za pomocą nowej aplikacji Telefon. Na koniec dotknij „Nagraj”, a rozmowa zostanie nagrana bez wiedzy odbiorcy. Jeśli ta metoda nie działa, przejdź do następnej sekcji dotyczącej metody pracy.

Wyłącz powiadomienie o nagrywaniu rozmów w Dialerze Google (Realme, Xiaomi, Moto itp.)

Jeśli masz smartfon Realme lub Xiaomi i chcesz nagrywać rozmowy bez zapowiedzi po stronie odbiorcy, istnieje fajne obejście tego problemu. Ta metoda ma również zastosowanie do wszystkich telefonów z Androidem, które są dostarczane ze standardową aplikacją Google Dialer. Jeśli powyższe metody nie zadziałały, wypróbuj poniższe kroki i wyłącz powiadomienia o nagrywaniu rozmów na telefonach z Androidem.

1. Przede wszystkim otwórz Sklep Play i wyszukaj „Google Dialer”. Teraz otwórz go i dotknij „Odinstaluj”. Spowoduje to odinstalowanie najnowszej wersji aplikacji i przywrócenie starszej wersji, która została dostarczona z urządzeniem. Robimy to, ponieważ firma Google załatała to obejście w najnowszej wersji.

2. Pamiętaj, aby dotknąć menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wyłączyć opcję „Włącz automatyczną aktualizację”. Zapobiegnie to automatycznej aktualizacji programu Google Dialer do najnowszej wersji. Aby ta metoda działała, upewnij się, że Google Dialer jest zawsze w starszej wersji.

3. Po wykonaniu tej czynności zainstaluj aplikację TTSLexx (Bezpłatny) ze Sklepu Play. Jest to bezpłatna aplikacja, która umożliwia tworzenie i używanie niestandardowego słownika dla usługi Google Text-to-Speech. Możemy jednak użyć tej bezpłatnej aplikacji jako obejścia, aby wyłączyć ogłoszenie w aplikacji Google Dialer na wszystkich telefonach z Androidem. Według twórcy aplikacji nie gromadzi ona żadnych danych.

4. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz Ustawienia w telefonie i wyszukaj „tekst na mowę”. Teraz wybierz „Wyjście zamiany tekstu na mowę„. Jest to ogólnie dostępne w menu Dostępność.

5. Tutaj dotknij „Preferowany silnik” i wybierz aplikację „TTSLexx”.

6. Następnie dotknij i przytrzymaj ikonę Google Dialer (aplikacja na telefon) i wybierz „Informacje o aplikacji”. Na ekranie Informacje o aplikacji dotknij „Pamięć”.

7. Teraz dotknij „Wyczyść dane” i wybierz opcję „Wyczyść wszystkie dane”. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie całej historii połączeń, więc wykonaj kopię zapasową, jeśli chcesz uzyskać do niej dostęp ponownie.

8. Na koniec uruchom ponownie telefon z Androidem. Teraz nawiąż połączenie za pomocą aplikacji Google Dialer (telefon) i dotknij „Nagraj”. Tym razem aplikacja nie poinformuje, że rozmowa jest nagrywana.

9. Jeśli nadal nie działa i informuje, że rozmowa jest nagrywana, odinstaluj najnowszą aktualizację, jak wspomniano w kroku 1, i wyczyść istniejące dane aplikacji.

Nagrywaj rozmowy na telefonach z Androidem bez zapowiedzi nagrywania rozmowy

Więc tak, w ten sposób możesz wyłączyć powiadomienia o nagrywaniu rozmów na telefonach z Androidem, które są dostarczane z aplikacją Google Dialer. Chociaż Google upoważnił producentów OEM do dostarczania z aplikacją Google Phone and Messages, istnieją obejścia umożliwiające włączenie starego dialera i pominięcie komunikatu „to połączenie jest teraz nagrywane”. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli masz telefon Xiaomi i chcesz zwolnić miejsce, postępuj zgodnie z naszym samouczkiem, jak usunąć pliki „Inne” w MIUI. Aby usunąć oprogramowanie typu bloatware z telefonu z Androidem, przejdź do naszego połączonego przewodnika. Na koniec, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x