Jak wyłączyć powiadomienia o pisaniu na Snapchacie?

Czy jesteś zmęczony bombardowaniem przez niechciane powiadomienia o pisaniu na Snapchacie? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wielu entuzjastów Snapchata uważa, że ​​mnóstwo powiadomień o pisaniu jest dość irytujące.

W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć te nieznośne powiadomienia o pisaniu Snapchata na wielu urządzeniach.

Jak sprawdzić, czy ktoś pisze na Snapchacie

Gdy tylko ktoś zacznie pisać do Ciebie wiadomość, otrzymasz powiadomienie w aplikacji informujące, że nadchodzi nowa wiadomość. Niektórzy uważają to za całkowicie niepotrzebne. Ale może to stać się jeszcze bardziej irytujące, ponieważ powiadomienie utrzymuje się, nawet jeśli nadawca przestaje pisać i faktycznie nie wysyła wiadomości.

Snapchat jest zaprogramowany w taki sposób, że po prostu umieszczenie spacji w polu tekstowym wyzwala powiadomienie do zamierzonego odbiorcy wiadomości. Ale w tym tkwi problem – bo czasami użytkownik przez pomyłkę dotknie pola tekstowego. Oznacza to, że otrzymasz powiadomienie, ale znajomy nie pisze.

Czy mogę wyłączyć powiadomienia o pisaniu na Snapchacie?

Nieuchronnie otrzymasz powiadomienie o pisaniu na Snapchacie po rozpoczęciu rozmowy z jednym ze swoich kontaktów. Niestety nie ma możliwości (od grudnia 2021 r.) wyłączenia tego wyskakującego powiadomienia dla wszystkich Twoich kontaktów.

Możesz jednak wyłączyć powiadomienia o wiadomościach dla osób w aplikacji Snapchat. Jedyną opcją, jaką Snapchat daje swoim użytkownikom, jest możliwość zmniejszenia liczby otrzymywanych powiadomień. Aby zachować spokój, możesz ograniczyć niektóre powiadomienia, ale nie wyskakujące okienko pisania. Oczywiście wadą wyłączania powiadomień o wiadomościach jest to, że chociaż nie otrzymasz irytującego powiadomienia o pisaniu, nie otrzymasz również powiadomień, że otrzymałeś wiadomość.

Jak wyłączyć powiadomienia o wiadomościach na iPhonie?

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, możesz szybko wyłączyć powiadomienia o wiadomościach dla osób w aplikacji Snapchat na swoim telefonie. Oto jak:

Ta metoda nadal zezwala na okazjonalne powiadomienie o wpisywaniu, ale nie będzie wysyłać alertu, gdy nadejdą wiadomości.

Jak wyłączyć powiadomienia o wiadomościach w systemie Android

Użytkownicy Androida mają podobną funkcję wyłączania powiadomień o wiadomościach Snapchata od osób fizycznych. Oto jak je wyłączyć:

Podobnie jak w przypadku iPhone’ów, nie wyciszy to wszystkich powiadomień o pisaniu. Ale wyciszy wiadomości, a tym samym zmniejszy liczbę wyskakujących okienek, które otrzymujesz podczas korzystania z aplikacji.

Jak wybrać powiadomienia na Snapchacie

Inną opcją, jaką mają użytkownicy, jest wybór powiadomień, które otrzymują z aplikacji. Chociaż powiadomienie o wpisywaniu nie jest dostępne na tej stronie, pokażemy Ci, jak wybrać, które wyskakujące okienka chcesz, a które nie. Oto jak:

  • Otwórz Snapchat i dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu.
  • Dotknij koła zębatego Ustawienia.
  • Stuknij w Powiadomienia.
  • Wyłącz przełączniki obok każdego powiadomienia, które chcesz zignorować.

W przeciwieństwie do innych popularnych platform mediów społecznościowych, Snapchat pozwala użytkownikom dostosować wiele otrzymywanych powiadomień. Niefortunne jest to, że użytkownicy nadal mają do czynienia z powiadomieniami o wpisywaniu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących Snapchata i skorzystaliśmy z okazji, aby odpowiedzieć na te najczęstsze w tej sekcji.

Jak wyciszyć kogoś na Snapchacie?

Jeśli chcesz całkowicie zignorować innego użytkownika Snapchata bez jego wiedzy, zapoznaj się z tym artykułem. Przygotowaliśmy obszerny samouczek, który pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoimi mediami społecznościowymi.

Czy Snapchat kiedykolwiek da użytkownikom możliwość wyłączenia powiadomień o pisaniu?

Niestety nie mamy na to odpowiedzi. Ale wielu użytkowników nie lubi tej funkcji. Im więcej osób prześle informację zwrotną, tym większe prawdopodobieństwo, że firma wdroży tę opcję. Oto jak przesłać opinię:

1. Otwórz Snapchat i dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu. Następnie dotknij ikony Ustawienia, tak jak zrobiliśmy powyżej.

2. Przewiń w dół i dotknij opcji Mam sugestię.

3. Poinformuj Snapchata, że ​​chcesz wyłączyć powiadomienia o pisaniu.

4. Wybierz temat, który odpowiada Twoim potrzebom. Następnie prześlij swoją sugestię.

Zablokuj płynne przyciąganie

Snapchat to jedna z najlepszych aplikacji dla każdego, kto chce dzielić się wyjątkowymi chwilami i utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi. I chociaż wpisywanie powiadomień może być doskonałym sposobem przewidywania i odpowiadania na przychodzącą wiadomość, często może być uciążliwe i denerwujące. Ale dzięki przedstawionym przez nas wskazówkom możesz zablokować mniej destrukcyjne środowisko Snapchata. Wiesz już, co musisz zrobić, aby wyłączyć powiadomienia o pisaniu.

Czy uważasz, że pisanie powiadomień jest zbyt trudne do zniesienia? A co z innymi rodzajami powiadomień? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.