Jak wyłączyć powiadomienia o wspomnieniach w zdjęciach na iOS

Facebook ma funkcję „Tego dnia”, która przypomina, co opublikowałeś tego samego dnia w minionych latach. Jest już od jakiegoś czasu, więc zakładamy, że ludziom się to podoba. Aplikacja Zdjęcia na iOS ma coś podobnego o nazwie „Wspomnienia”. W aplikacji Zdjęcia znajduje się dedykowana karta Wspomnienia. Może automatycznie generować wspomnienia lub możesz je tworzyć samodzielnie. Od wersji iOS 11 wspomnienia te staną się bardziej oczywiste. Będziesz teraz otrzymywać powiadomienia o wspomnieniach z danego dnia bezpośrednio na ekranie blokady. To zrozumiałe, jeśli ta funkcja Cię nie ekscytuje. W takim przypadku możesz wyłączyć alerty dotyczące wspomnień w Zdjęciach.

Istnieją dwa sposoby wyłączenia alertów dotyczących wspomnień w aplikacji Zdjęcia.

Wyłącz alerty dotyczące zdjęć

Możesz wyłączyć alerty w aplikacji Zdjęcia, ale spowoduje to również wyłączenie alertów dla udostępnionych strumieni zdjęć. Jeśli nie korzystasz ze strumieni zdjęć, wyłączenie alertów jest idealnym rozwiązaniem. Aby wyłączyć powiadomienia dotyczące zdjęć, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Powiadomień i dotknij Zdjęcia. Wyłącz przełącznik „Zezwalaj na powiadomienia”.

Wyłącz alerty o wspomnieniach

Jeśli nie chcesz wyłączać powiadomień o zdjęciach, możesz po prostu wyłączyć alerty dotyczące wspomnień w zdjęciach. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Powiadomień. Kliknij Zdjęcia. Na ekranie Zdjęcia zobaczysz opcję „Wspomnienia”. Dotknij go.

Ekran Wspomnienia nie ma jednak wyraźnego wyłącznika, ma jednak zwykłe opcje alertów, np. Pokaż na okładce, Pokaż w historii i Pokaż jako baner. Wyłącz wszystkie trzy opcje. Spowoduje to skuteczne wyłączenie alertów dla Wspomnień. Nadal będziesz otrzymywać alerty dotyczące strumieni zdjęć w iCloud.

Jeśli martwisz się tylko alertami Memories, że pokazuje miniaturę zdjęcia na ekranie blokady, możesz wyłączyć podgląd powiadomień dla Wspomnień. Nadal będziesz otrzymywać alerty, gdy masz wspomnienia do obejrzenia, ale alert nie będzie zawierał miniatury zdjęcia. Jest to standardowa funkcja powiadomień w iOS.

Zdjęcia i aplikacja Aparat to punkt sprzedaży zarówno dla iPhone’ów, jak i iOS. Każdego roku Apple niezawodnie ulepsza oba z nich. Wspomnienia jako funkcja zostały dodane z powrotem w iOS 10 i są popularne do tworzenia pokazów slajdów z wydarzeniami. iOS bardzo dobrze tworzy te wspomnienia i zawsze są wystarczająco piękne, by się nimi dzielić. Nikt nie pomyliłby ich z kolażem hakerskim i właśnie dlatego ludzie uwielbiają ich używać.