Jak wyłączyć przycisk Bixby w telefonach Samsung Galaxy

Bixby jest teraz częścią flagowych urządzeń Samsunga, począwszy od Galaxy S8. Nowy Galaxy Note 8 ma również przycisk Bixby. W obecności tak wielu wirtualnych asystentów w Sklepie Play, z których bardzo niewielu może dorównać wydajności Google Now, można wybaczyć, że chce zmienić przypisanie przycisku Bixby na coś lepszego. Może się przydać, jeśli masz uszkodzony przycisk zasilania. Jeśli jednak chcesz całkowicie wyłączyć przycisk Bixby, istnieje sposób, aby to osiągnąć.

Ten proces został przeprowadzony na Samsungu Galaxy S8, ale jest identyczny dla wszystkich urządzeń, które mają przycisk Bixby. Aby to zadziałało, powinieneś mieć uruchomioną wersję 2.0.03.3+ Bixby

Wyłącz przycisk Bixby

Uruchom Bixby, naciskając przycisk Bixby, najprawdopodobniej znajdujący się pod przyciskami głośności po lewej stronie urządzenia. To przeniesie Cię do Bixby Home, chłodnej odpowiedzi Samsunga na Google Now. Tutaj zobaczysz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. Dotykając go iz rozwijanego menu wybierz opcję Ustawienia.

Na ekranie Ustawienia przewiń w dół do Bixby Key i dotknij go. Na ekranie Bixby zobaczysz dwie opcje. Wybierz „Nie otwieraj niczego”, aby wyłączyć przycisk Bixby.

Jeśli nie widzisz ikony koła zębatego, prawdopodobnie zobaczysz przycisk więcej opcji reprezentowany przez trzy kropki. Dotknij go i przejdź do Ustawień. Przewiń w dół i dotknij Bixbby Key i wybierz opcję „Nie otwieraj niczego”.

Możesz także zamknąć Bixby Voice z tego samego menu (wymagane, jeśli chcesz całkowicie wyłączyć Bixby).

Wyłączanie Bixby Home

Powyższa procedura zapobiega tylko uruchomieniu Bixby po naciśnięciu przycisku. Jeśli przewiniesz na prawo od telefonu (gdzie kiedyś znajdował się Flipboard), nadal będziesz mieć dostęp do Bixby Home. Jeśli chcesz to również wyłączyć, poniższa procedura przedstawia sposób, w jaki możesz to zrobić.

Zacznij od ekranu głównego i długiego naciśnięcia na dowolnym pustym miejscu. Po uruchomieniu menu Ustawienia interfejsu użytkownika przewiń w lewo, aż zobaczysz szablon Bixby Home. U góry tego widoku będzie przełącznik dwustabilny. Wyłącz to, a Bixby całkowicie przestanie ingerować w twoje życie.

Włączanie Bixby Home and Button

Włączenie Bixby jest dość proste. Podobnie jak przy próbie wyłączenia Bixby Home. Długo naciśnij tapetę na ekranie głównym. Przesuń w lewo i włącz Bixby Home. Następnie przejdź do Bixby Home, dotknij przycisku ustawień i włącz przycisk Bixby. Tak prosty.

Należy pamiętać, że Bixby będzie nadal działać, dopóki funkcja głosowa będzie włączona. Będziesz musiał wyłączyć tę opcję, aby raz na zawsze uwolnić się od Bixby.