Chrome i ogólnie przeglądarki mogą wchodzić w interakcje i korzystać z innych urządzeń peryferyjnych podłączonych do systemu. Mysz i klawiatura są oczywistymi przykładami, ale przeglądarka może również uzyskać dostęp do mikrofonu, głośników i kamery internetowej, jeśli pozwalasz na to. Niektóre przeglądarki obsługują również przyspieszenie sprzętowe, co pozwala im odciążyć przetwarzanie do specjalistycznego sprzętu, np. Jeśli robisz coś, co wymaga intensywnej grafiki0, Chrome może korzystać z GPU zamiast ograniczać się do wbudowanej karty graficznej.

Przeglądarka, która może korzystać z akceleracji sprzętowej, może działać lepiej i obsługiwać mocniejsze aplikacje internetowe. To powiedziawszy, głównym celem przeglądarki jest ładowanie stron internetowych, a czasami jej zdolność do korzystania z przyspieszenia sprzętowego przeszkadza w prawidłowym ładowaniu strony internetowej, np. Niektórzy użytkownicy zgłaszają wyświetlanie pustego ekranu podczas odtwarzania filmów z YouTube w Chrome.

Sprawdź -   Jak usunąć partycję systemową w systemie Windows 10

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe Chrome

Chrome ma wbudowany przełącznik, który pozwala użytkownikom wyłączyć przyspieszenie sprzętowe.

Otwórz Chrome. Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) w prawym górnym rogu. Wybierz Ustawienia z menu. Kliknij „Zaawansowane” na ekranie ustawień. Przewiń w dół do sekcji System. Wyłącz „Użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępne”. Uruchom ponownie przeglądarkę.

Inne przeglądarki oparte na chromie

Inne przeglądarki oparte na Chromium również obsługują przyspieszenie sprzętowe. Podobnie jak Chrome, możesz wyłączyć w nich przyspieszenie sprzętowe.

Otwórz stronę / panel ustawień przeglądarki. Przejdź do ustawień zaawansowanych. Przewiń w dół do sekcji System. Poszukaj i wyłącz przełącznik „Użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępny”. Uruchom ponownie przeglądarkę.

Sprawdź -   Jak dodać obsługę QuickLook dla plików tekstowych w systemie macOS

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe w innych aplikacjach

Wiele innych aplikacji obsługuje przyspieszenie sprzętowe. Są to zwykle aplikacje, które mogą wymagać dodatkowej mocy obliczeniowej, np. aplikacje do animacji, edytory wideo, wydajne edytory obrazów itp. Nie wszystkie aplikacje mogą obsługiwać przyspieszenie sprzętowe lub mogą go obsługiwać, ale te, które go obsługują, będą miały również opcję wyłączenia. Spójrz w ustawieniach aplikacji, a znajdziesz opcję, aby ją wyłączyć.

Wniosek

Przyspieszenie sprzętowe pozwala aplikacjom działać lepiej. Pomyśl o grach, które domyślnie zawsze wykorzystują procesor graficzny do renderowania gry. W przypadku innych aplikacji przyspieszenie sprzętowe pozwala im korzystać z GPU (lub karty dźwiękowej), kiedy tylko jest taka potrzeba. Te aplikacje napotykają jednak problemy, gdy próbują odciążyć przetwarzanie. Czasami aplikacja ma błąd, czasami system operacyjny nie działa ładnie, a czasami po prostu proces odciążania jest zbyt duży i aplikacja może się zawiesić. Jeśli masz problem z uruchomieniem go, możesz bez niego lepiej. Wykonanie zadania może potrwać dłużej, ale będzie to możliwe bez awarii.

Sprawdź -   Jak wyłączyć synchronizację rozszerzeń w Chrome bez wyłączania synchronizacji

newsblog.pl

newsblog.pl