Jak wyłączyć reklamy na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox

Udostępnij teraz w social media:

Firefox, przeglądarka open source, która przedkłada prywatność użytkownika ponad inne rzeczy, wyświetla reklamy na stronie Nowa karta. Reklamy nie są szalenie nachalne ani nic takiego. W rzeczywistości są to zwykłe banery reklamowe bez animacji, dźwięku i wyskakujących okienek. To powiedziawszy, jest to jedyna popularna przeglądarka, która wyświetla reklamy i użytkownicy nie są zadowoleni. Mozilla stworzyła plik stwierdzenie, że to tylko eksperyment ale to nie robi dużej różnicy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz wyłączyć reklamy na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox.

  Batch kompresuje obrazy PNG bezstratnie w systemie Windows za pomocą PNGoo

Wyłącz reklamy na stronie Nowa karta

Możesz wyłączyć reklamy na stronie Nowa karta w ustawieniach Firefoksa. Otwórz nową kartę i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu strony.

Na stronie Opcje wybierz Strona główna z kolumny po lewej stronie i przewiń w dół do opcji Skrawki. Wyłącz opcję Snippets, a nie będziesz już widzieć reklam na stronie Nowa karta. Nie musisz ponownie uruchamiać Firefoksa.

Reklamy na stronie nowej karty Firefoksa

Te „reklamy” od jakiegoś czasu pojawiają się na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox. Pojawiły się jako pomocne fragmenty sugerujące przydatne funkcje Firefoksa lub dodatkowe usługi Mozilli, które użytkownicy mogliby włączyć / wykorzystać, aby uzyskać więcej z przeglądarki. Reklamy nie wyglądały wtedy jak reklamy. Wydawały się być doświadczeniem wprowadzającym dla nowych użytkowników i prostym sposobem pokazania istniejącym użytkownikom, jakich funkcji im brakuje.

  Jak odtwarzać tylko dźwięk z pliku wideo w systemie Windows 10

Ostatecznie ich zdradził, gdy fragmenty zaczęły promować usługi, których Mozilla nie była właścicielem lub które nie były w żaden sposób zintegrowane z Firefoksem.

Mozilla, oprócz stwierdzenia, że ​​reklamy są eksperymentalne, stwierdziła również, że nie otrzymała pieniędzy w zamian za promowanie usług i nie ma sensu. Firma mogłaby skorzystać na zwróceniu uwagi na to, jak zareagowali użytkownicy, gdy Microsoft zaczął promować OneDrive w systemie Windows 10.

Windows 10 i Microsoft Edge nie przepuszczają żadnej okazji do promowania OneDrive lub przeglądarki. W rzeczywistości, jeśli odwiedzisz witrynę firmy Microsoft z systemu Windows 10 w dowolnej przeglądarce innej niż Edge, zobaczysz baner u góry sugerujący wypróbowanie Edge. Microsoft utknął na promowaniu tylko własnych aplikacji i usług, a użytkownicy Windows 10 nigdy nie przyjęli tego dobrze. Mozilli uszło na sucho więcej niż Microsoft kiedykolwiek mógł, ponieważ nie tylko opracowała promowaną przeglądarkę, ale także system operacyjny, na którym ją promował.

  W systemie Windows 10 nie znaleziono sieci WiFi [FIXED]

x