Jak wyłączyć śledzenie linków wychodzących Reddit

Reddit ma reklamy jak każda inna witryna, która ma rachunki do zapłacenia. Aby wyświetlać trafne reklamy, Reddit śledzi Twoją aktywność. Nie ma znaczenia, czy jesteś zalogowany na swoje konto Reddit, czy nie, Twoja aktywność jest śledzona. Aktywność, którą śledzi Reddit, obejmuje, ale nie ogranicza się do śledzenia linków wychodzących. Oznacza to linki, które klikasz w Reddit, niezależnie od tego, czy prowadzą do galerii Imgur, czy artykułu w CNN. Jeśli nie jesteś fanem śledzenia, możesz wyłączyć śledzenie aktywności przez Reddit.

Wyłącz śledzenie Reddit

Odwiedź ten link do Strona personalizacji Reddit i wybierz opcje śledzenia, które chcesz wyłączyć. Po wprowadzeniu zmian kliknij „Zapisz opcje” na końcu.

Wpływ

Strona informuje również o tym, co się stanie, jeśli wyłączysz te opcje personalizacji. Reklamy, które widzisz na Reddicie, staną się powtarzalne, tj. Reddit nie bombarduje Cię w kółko tą samą reklamą. Dzieje się tak, ponieważ wie, które z nich już Ci pokazało, a które nie. Jeśli wyłączysz śledzenie Reddit, będziesz w kółko widzieć tę samą reklamę.

Wyświetlane reklamy nie będą trafne. Będą to ogólne reklamy, które użytkownicy z obecnego subreddita prawdopodobnie uznają za przydatne. Wpłynie to na reklamy, które widzisz na prawym pasku bocznym, ale nie na sponsorowaną treść, która pojawia się na górze r / all lub jakiegokolwiek innego subreddita, który odwiedzasz.

To wyłącza tylko własne funkcje śledzenia Reddit, a nie reklamy innych firm. Same reklamy śledzą wyświetlenia i kliknięcia, a każda reklama, którą widzisz na Reddit, prawdopodobnie robi to samo. Te reklamy nadal będą do pewnego stopnia wiedzieć, co klikasz w Internecie. Jeśli tego chcesz uniknąć, rozważ włączenie funkcji Nie śledź w przeglądarce.

Alternatywny

Jeśli chcesz zrezygnować ze śledzenia, możesz alternatywnie skorzystać z aplikacji Reddit innych firm. Nie brakuje ich i jest kilka świetnych dostępnych dla prawie wszystkich głównych platform stacjonarnych i mobilnych. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy aplikacja śledzi Twoją aktywność, czy nie. Nie jest oczywiste, że aplikacja innej firmy nie będzie Cię śledzić. Zwykle to nie sama aplikacja śledzi Cię, ale sam Reddit, do którego aplikacja uzyskuje dostęp. Jedną z popularnych alternatyw jest użycie Go1dfish w Twojej przeglądarce. To replika Reddita, ale bez śledzenia. Może również pokazywać linki, które zostały usunięte przez moderatorów.

x