Jak wyłączyć sprawdzanie pisowni i gramatyki w programie OneNote

Program OneNote ma wbudowaną funkcję sprawdzania pisowni i gramatyki. Funkcja jest mniej więcej taka sama jak w MS Office. Przydaje się co najmniej, ale nie wszyscy robią najładniejsze i najbardziej poprawne gramatycznie notatki. Dla wielu ludzi notatki, które robią, to szybkie myśli, które mogą być pełne błędów ortograficznych i gramatycznych. Jeśli uważasz, że funkcja korekty w programie OneNote nie jest aż tak przydatna, możesz się jej pozbyć. Oto, jak możesz wyłączyć sprawdzanie pisowni i gramatyki w programie OneNote.

OneNote ma dwie aplikacje; aplikacja komputerowa będąca częścią pakietu aplikacji MS Office oraz aplikacja UWP dostarczana w pakiecie z systemem Windows 10. Metoda wyłączania sprawdzania pisowni i gramatyki w programie OneNote dla komputerów stacjonarnych różni się od metody używanej w aplikacji UWP.

Aplikacja OneNote Desktop

Otwórz OneNote dla komputerów stacjonarnych i przejdź do pozycji Plik> Opcje. Wybierz kartę „Sprawdzanie” w oknie Opcje. Na samym dole znajduje się sekcja „Podczas poprawiania pisowni w programie OneNote”. Ta sekcja ma dwie opcje, które musisz odznaczyć; sprawdzaj pisownię podczas pisania i sprawdzaj gramatykę z pisownią.

Odznacz obie te opcje, a program OneNote nie będzie już podkreślać błędów ortograficznych i gramatycznych.

Aplikacja OneNote UWP

Otwórz aplikację OneNote UWP. Jeśli szukasz go w Cortanie lub Windows Search, jest to „Zaufana aplikacja ze sklepu Windows”.

Kliknij przycisk menu hamburgera w lewym górnym rogu. W panelu, który zostanie otwarty po lewej stronie ekranu, wybierz „Ustawienia” na samym dole. Po prawej stronie otworzy się panel ustawień. Wybierz „Opcje” z tego panelu.

Na ekranie Opcje przewiń do samego dołu i wyłącz opcję sprawdzania opcji. Zamknij i ponownie otwórz program OneNote. Ta opcja jest wyjątkowo błędna i szczerze mówiąc, nie ma sensu, dlaczego jej wyłączenie wyłącza sprawdzanie pisowni. Włączenie go powinno wyłączyć sprawdzanie pisowni, ale nie działa w ten sposób.

Aplikacja OneNote UWP ma jeden przełącznik do wyłączania sprawdzania pisowni i gramatyki w przeciwieństwie do OneNote dla komputerów stacjonarnych. Możesz także wyłączyć sprawdzanie pisowni i gramatyki w programie MS Word.

x