Jak wyłączyć sprawdzanie wersji rozszerzeń Gnome

Udostępnij teraz w social media:

Rozszerzenia Gnome Shell mają dla nich wiele dobrego, ale są też wady. Główną wadą jest sprawdzanie wersji. Chociaż jest to przydatne dla programistów, ta funkcja jest plagą dla użytkowników. Głównie dlatego, że jeśli rozszerzenie nie zostanie od razu zaktualizowane, aby było zgodne z nową wersją Gnome, system je wyłączy, powodując smutek u użytkowników, którzy tylko próbują wykonać pracę.

W najnowszych wersjach Gnome Shell numery wersji rozszerzeń są mniejszym problemem dla użytkowników. Jednak te irytujące problemy mogą nadal występować i są uciążliwe, więc dobrym pomysłem jest wyłączenie sprawdzania wersji rozszerzeń Gnome, zwłaszcza jeśli potrzebujesz rozszerzeń Gnome, aby nadal działały.

Zainstaluj Dconf

Aby wyłączyć sprawdzanie wersji rozszerzeń Gnome w Gnome Shell. potrzebujesz narzędzia do edycji Dconf. Zanim przejdziesz dalej z tym przewodnikiem, musisz go zainstalować. Na szczęście edytor Dconf jest łatwo dostępny w większości dystrybucji Linuksa.

Aby go zainstalować, postępuj zgodnie z instrukcjami pasującymi do używanego systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu

sudo apt install dconf-editor

Debian

sudo apt-get install dconf-editor

Arch Linux

sudo pacman -S dconf-editor

Fedora

sudo dnf install dconf-editor

OpenSUSE

sudo zypper install dconf-editor

Ogólny Linux

Edytor Dconf jest jednym z głównych narzędzi, których użytkownicy Gnome mogą używać do modyfikowania i ulepszania powłoki Gnome Shell i innych środowisk graficznych opartych na GTK. W rezultacie nawet użytkownicy mniej znanych dystrybucji Linuksa nie powinni mieć problemu z zainstalowaniem edytora Dconf.

  Najlepsza krajowa kontrola przeszłości kryminalnej (przegląd) w 2020 r

W terminalu wyszukaj „Dconf editor” i zainstaluj go. Nie możesz tego znaleźć? Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby pobrać kod źródłowy programowania i skompilować go ze źródła.

Uwaga: aby zbudować Dconf-Editor, musisz mieć zainstalowany Glib wraz z Git, Meson, Ninja i najnowszym GTK.

Zacznij od sklonowania kodu dla Dconf (jeśli jeszcze go nie masz).

git clone git://git.gnome.org/dconf

Przenieś swój terminal do folderu Dconf i utwórz nowy katalog kompilacji.

cd dconf
mkdir build
cd build

meson --prefix=/usr --sysconfdir=/etc .. 
sudo ninja install

Skompiluj Dconf i zainstaluj go na swoim komputerze z systemem Linux. Następnie wyjmij płytę CD z folderu kodu Dconf i sklonuj kod źródłowy edytora Dconf.

klon git https://gitlab.gnome.org/GNOME/dconf-editor.git

CD do folderu kodu edytora dconf.

cd dconf-editor

Używając polecenia mkdir, utwórz nowy podfolder build.

mkdir build

Przejdź do folderu kompilacji za pomocą polecenia CD.

cd build

Zbuduj edytor Dconf, wykonując polecenie Meson.

meson --prefix=/usr --sysconfdir=/etc .. 

Zainstaluj Dconf-Editor na komputerze z systemem Linux, uruchamiając narzędzie Ninja.

sudo ninja install

Wyłącz sprawdzanie wersji rozszerzeń Gnome

Teraz, gdy narzędzie edytora Dconf jest zainstalowane, czas go otworzyć. Najszybszym sposobem uruchomienia programu jest użycie okna poleceń Gnome Shell. Aby uzyskać dostęp do okna poleceń, naciśnij kombinację Alt + F2 na klawiaturze. Następnie kliknij myszą obszar tekstowy i wpisz w nim następujące polecenie.

  Jak oglądać grę o tron ​​online, poza USA

dconf-editor

Po wpisaniu polecenia w polu naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to natychmiastowe uruchomienie edytora Dconf.

Alternatywnie, uruchom edytor Dconf, wyszukując „dconf editor” w polu wyszukiwania aplikacji Gnome. Po wejściu do edytora Dconf zobaczysz okno ostrzegawcze. W oknie pojawi się komunikat „Nie zapomnij, że niektóre opcje mogą powodować problemy z aplikacjami, więc bądź ostrożny!”. Potwierdź ostrzeżenie i kliknij „Będę ostrożny”, aby je odrzucić.

Uwaga: usuń zaznaczenie pola, jeśli nie chcesz, aby pojawiało się ono w przyszłości.

Po uporaniu się z oknem ostrzegawczym Dconf znajdź wpis „Org” i kliknij go myszą. W Org, poszukaj wpisu „Gnome” w Dconf i wybierz go. Następnie znajdź „shell” w menu.

Wszystkie informacje dotyczące powłoki Gnome, w tym ustawienia związane z rozszerzeniami, znajdują się w obszarze „powłoki”. Przejrzyj to menu i znajdź „disable-extension-version-validation”. Wybierz suwak obok wpisu weryfikacji rozszerzenia i ustaw go na „włączony”. Ustawienie go w pozycji włączonej spowoduje trwałe wyłączenie sprawdzania wersji rozszerzeń Gnome.

Po wyłączeniu ustawienia sprawdzania wersji w Gnome Shell musisz ponownie uruchomić sesję. Zamknij edytor Dconf i naciśnij Ctrl + F2 jak poprzednio. W oknie zachęty wprowadź:

r

Naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby odświeżyć i ponownie uruchomić sesję Gnome Shell. Po ponownym załadowaniu pulpitu wszystkie wyłączone rozszerzenia Gnome powinny być ponownie aktywne.

  Jak ograniczyć przepustowość sieci w przeglądarce Opera GX Gaming

Wyłączono sprawdzanie wersji i nadal nie widzisz włączonych rozszerzeń? Uruchom ponownie system. Czasami jest to konieczne, aby Gnome Shell w pełni dostosował się do nowych ustawień ustawionych przez Dconf.

Zaktualizuj rozszerzenia Gnome

Jeśli przeczytałeś ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć sprawdzanie wersji rozszerzeń, tylko po to, aby dowiedzieć się, że to nie pomogło, możesz zamiast tego zaktualizować rozszerzenia Gnome. Aktualizacja rozszerzeń Gnome jest dość prosta, i możesz to zrobić bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

Aby zaktualizować rozszerzenia, przejdź do witryny Gnome Shell i kliknij pozycję menu „Zainstalowane rozszerzenia”. Następnie przejrzyj listę rozszerzeń i kliknij ikonę zielonej strzałki obok każdego rozszerzenia, dla którego dostępna jest aktualizacja.

x