Jak wyłączyć stuknij, aby obudzić się na iPhonie

iPhone'y, które nie mają przycisku Home, tj. te z nowym wyglądem bez ramki, wszystkie obsługują Dotknij, aby się obudzić. Jest to funkcja, która została niedawno dodana do systemu iOS, ale nie jest obsługiwana na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 13. Jest przydatna, gdy chcesz spojrzeć na ekran, ale nie chcesz podnieść telefonu i kliknąć przycisku budzenia. Zwykle zużywa więcej baterii, aw niektórych przypadkach możesz nawet obudzić ekran przez przypadek. Jeśli nie podoba ci się ta funkcja, możesz ją wyłączyć. Oto jak.

Wyłącz Stuknij, aby obudzić

Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie i dotknij Dostępność, a następnie dotknij Dotknij.

Przejrzyj opcje na ekranie dotykowym, a znajdziesz przełącznik o nazwie „Dotknij, aby obudzić”. Wyłącz go i dotknij, aby obudzić zostanie wyłączony na iPhonie.

Funkcja Tap to Wake na telefonie iPhone działa za pomocą jednego dotknięcia. W telefonach innych niż iOS, tj. Telefonach z Androidem obsługujących tę funkcję, zwykle wystarczy dwa dotknięcia ekranu, aby ją obudzić. Dzięki temu rzadziej przypadkowo budzi się ekran, gdy nie masz na to ochoty. Jeśli chodzi o iOS 13 i nowsze modele iPhone'ów, jedno dotknięcie może wykonać zadanie i nie ma sposobu, aby je zmienić lub dostosować.

Stuknij, aby obudzić się z nowszymi iPhone'ami, co oznacza również, że urządzenie rozpocznie skanowanie Twojej twarzy, jeśli masz skonfigurowany FaceID i jeśli wykryje, że patrzysz na telefon, odblokuje go. Sama funkcja jest świetna, ale trzeba trochę popracować nad jej wykonaniem, ponieważ iPhone'y mają naprawdę dobre, naprawdę szybkie rozpoznawanie twarzy. Ponieważ jest mało prawdopodobne, aby użytkownicy wyłączali FaceID, sensowniej jest wyłączyć opcję Dotknij, aby obudzić. Jeśli jednak nie używasz FaceID, funkcja „dotknij, aby obudzić” jest świetna do sprawdzania swojego ekranu, a także do szybkiego przejścia do ekranu z hasłem.

Funkcja „dotknij, aby obudzić” jest popularna wśród większości użytkowników iPhone'ów oraz osób posiadających starsze modele iPhone'a, tj. Ci, którzy wciąż mają przycisk Początek, szukają sposobów na dodanie tej funkcji do swoich urządzeń. Jedynym sposobem na to jest jailbreak urządzenia, co jest dziwnym ograniczeniem ze strony Apple, biorąc pod uwagę, że starsze urządzenia z Androidem mogą obsługiwać tę funkcję. Jest bardzo podobny do dotyku 3D, który można naśladować przez długie naciśnięcie ekranu, ale Apple ograniczył go do niektórych starszych urządzeń.