Jak wyłączyć sugestie osób w Skypie w systemie Windows 10

Skype dodaje nowe funkcje, aby usprawniać rozmowy. Dodano napisy do połączeń, a teraz umożliwia rozmycie tła w rozmowie wideo. Wygląda jednak na to, że nie porzuca swojej „społecznej” strony, dlatego w Skypie będziesz otrzymywać sugestie ludzi. Te sugestie pojawiają się w kolumnie Ostatnie rozmowy. Możesz je tymczasowo ukryć, ale wrócą, chyba że trwale je wyłączysz. Oto jak.

Wyłącz sugestie osób w Skypie

Aby trwale wyłączyć sugestie osób w Skypie, otwórz aplikację i w prawym górnym rogu lewej kolumny kliknij przycisk więcej opcji. Z otwartego menu wybierz Ustawienia.

W oknie Ustawienia przejdź do zakładki Kontakty. Na karcie Kontakty wybierz Prywatność. Na ekranie Prywatność wyłącz przełącznik „Otrzymuj sugestie”, a sugestie osób nie będą już wyświetlane w Skypie.

Możesz także wyłączyć przełącznik „Wyświetlaj w sugestiach”. Dzięki temu nie będziesz pojawiać się jako sugerowana osoba do dodania do innych.

Sugestie pochodzą od osób z Twoich kontaktów. Skype nie sugeruje przypadkowych osób i prawie zawsze rozpoznasz nazwy sugerowane przez aplikację. Skype umożliwia dodawanie użytkowników za pomocą ich nazwy Skype i adresu e-mail. Prawdopodobnie masz zapisany e-mail kogoś z innymi danymi kontaktowymi, a Skype używa go do pokazywania Ci osób, z którymi możesz rozmawiać.

To nie jest dokładnie naruszenie prywatności. Wiemy, że zarówno aplikacja People, jak i Skype mają dostęp do naszych kontaktów w systemie Windows 10. Skype nie uzyskuje dostępu do informacji, które zostały zablokowane. Faktycznie dotyczy to miejsca, w którym sugeruje to również innym osobom, aby cię dodali. Ponownie, ci ludzie mają już Twój adres e-mail, przynajmniej w swoich kontaktach, dlatego Skype może przede wszystkim zasugerować ci, ale możesz nie chcieć rozmawiać z każdą osobą przez Skype, dlatego jest to przerażająca funkcja. Na szczęście możesz go wyłączyć, jeśli wiesz, że jest włączony, a Skype ma domyślnie włączoną tę „funkcję”.

Przy okazji możesz też uniemożliwić innym szukanie Cię na Skypie. Możesz to zrobić na tym samym ekranie Prywatność pod kontaktami. Po wyłączeniu tej opcji masz znacznie większą kontrolę nad tym, kto może, a kto nie może wysyłać Ci wiadomości przez Skype. Funkcje są niepokojące, ale to ulga, że ​​dla wszystkich jest wyłącznik.