Jak wyłączyć tryb czytnika w przeglądarce Firefox

Firefox ma zgrabny tryb zwany „trybem czytnika”, który może usunąć rozpraszające treści ze strony internetowej. Ułatwia czytanie strony internetowej i jest dostępna na iOS, Androida i komputery stacjonarne. Tryb czytnika nie jest jednak dostępny dla wszystkich witryn internetowych. Niektóre strony internetowe, szczególnie te z handlu elektronicznego, nie wymagają trybu czytnika. Na komputerze tryb czytnika jest dość dyskretny, ale w systemie Android ikona trybu czytnika zajmuje znaczną ilość miejsca na pasku adresu. Możesz wyłączyć tryb czytnika w przeglądarce Firefox, jeśli uznasz go za bezużyteczny. Oto jak.

Możesz wyłączyć tryb czytnika zarówno w Firefoksie na komputery stacjonarne, jak i na Androidzie, ale nie możesz go wyłączyć na iOS, mimo że tam jest. Ma to związek z ograniczeniami iOS i faktem, że nie możesz uzyskać dostępu do strony about: config.

Proces wyłączania trybu czytnika w przeglądarce Firefox jest taki sam na komputerach stacjonarnych i urządzeniach z systemem Android. Otwórz nową kartę i wpisz about: config. Zaakceptuj ostrzeżenie, a następnie wyszukaj następującą preferencję;

reader.parse-on-load.enabled

Kliknij dwukrotnie preferencję, aby zmienić jej wartość na Fałsz, a tryb czytnika zostanie wyłączony.

Na urządzeniu z Androidem otwórz przeglądarkę Firefox i wpisz about: config w pasku adresu. Zaakceptuj ostrzeżenie i poszukaj takich samych preferencji jak powyżej. To samo dotyczy wersji Firefoksa na komputery i Androida. Wybierz go i dotknij przycisku „Przełącz” pod preferencjami, aby zmienić jego wartość na Fałsz. Od tego momentu Firefox nie będzie wyświetlał ikony trybu czytnika na pasku adresu.

Tryb czytnika zapewnia lepsze wrażenia podczas czytania, ale nie pozwala zaoszczędzić na danych. Jeśli witryna zawiera wiele obrazów, tryb czytnika nie powstrzyma ich przed załadowaniem. Tryb czytnika umożliwia zmianę rozmiaru czcionki. Jeśli czytasz na urządzeniu z małym ekranem, czyli telefonem, większa czcionka z pewnością ułatwi czytanie. Posiada również dwa motywy kolorystyczne; biały tekst na czarnym tle i czarny tekst na białym tle. Możesz także ustawić motyw tak, aby zmieniał się automatycznie, tzn. Będzie przełączał się na motyw z białym tłem w ciągu dnia i motyw z czarnym tłem w nocy.

Tryb czytnika jest nieszkodliwy, ale jeśli używasz jakichkolwiek dodatków do Firefoksa na Androida, wiesz, że niektóre z nich dodają przyciski do paska adresu. Przycisk trybu czytnika często zasłania wszelkie przyciski, które dodatek może dodać, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając korzystanie z nich. Jeśli masz tablet, możliwe, że nie wystąpi ten problem, ponieważ tablety mają więcej miejsca na ekranie, ale dla użytkowników telefonów z Androidem każdy kawałek miejsca na ekranie jest cenny.

x