Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft wprowadziła tryb gry do systemu Windows 10. Jest to specjalny tryb mający na celu zapewnienie lepszych wrażeń z gry. Jego skuteczność jest dyskusyjna wśród graczy. Niektórzy mówią, że w niektórych grach jest zauważalna różnica, podczas gdy inni narzekają, że w sumie wszystko psuje. Do czasu aktualizacji twórców tryb gry można było dowolnie włączać i wyłączać. W aplikacji Ustawienia w sekcji Gry> Tryb gry był mały przełącznik do sterowania. Ten mały przełącznik zniknął w aktualizacji Fall Creators. Jeśli twój komputer obsługuje tryb gry, będzie włączony. Gdy przełącznik zniknął, nadal możesz wyłączyć tryb gry w Fall Creators Update z rejestru systemu Windows. Oto jak.

Sprawdź -   Klawiatura bezprzewodowa nie działa (Instrukcja rozwiązywania problemów)

Wyłącz tryb gry w Fall Creators Update

Ponieważ musisz wprowadzić zmiany w rejestrze systemu Windows, będziesz potrzebować uprawnień administratora. Otwórz rejestr systemu Windows i przejdź do następującej lokalizacji;

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftGameBar

Tutaj poszukaj klucza o nazwie AllowAutoGameMode. Jeśli go tam nie ma, utwórz go. Kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym panelu i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Zmień nazwę nowej wartości AllowAutoGameMode.

Domyślnie ten klucz będzie miał wartość 0. Wyłącza tryb gry. Jeśli chcesz włączyć tryb gry, zmień jego wartość na 1.

Tryb gry jest lepszy

Tryb gry początkowo wzbudzał wiele nienawiści. Podobnie jak w przypadku większości nowych funkcji, które Microsoft dodaje do systemu Windows 10, nie został on w pełni opracowany, gdy został udostępniony użytkownikom w stabilnym kanale wersji. Początkowe doświadczenia z nim były mniej niż imponujące. Dla niektórych użytkowników skutkowało to znacznie gorszymi wrażeniami. Microsoft oczywiście nie odłożył tej funkcji na półkę. Zamiast tego znacznie go poprawiło. Wstępne raporty użytkowników, którzy przeszli na aktualizację Fall Creators Update, zmierzają ku pozytywnemu końcowi. Przyznano, że nowa aktualizacja systemu Windows 10 była dostępna dopiero od kilku dni, więc nie jest to popularna opinia.

Sprawdź -   Jak uzyskać aktualizację Spring Creators

Niezależnie od tego, czy tryb gry został ulepszony w aktualizacji Fall Creators, czy nie, firma Microsoft nie powinna była usuwać przełącznika Off. Ten tryb jest zawsze włączony, ale nie zapewnia ani nie twierdzi, że zapewnia jednolite wrażenia wszystkim użytkownikom. Główną przynętą jest to, że uzyskasz wyższą liczbę klatek na sekundę, ale użytkownicy, którzy mają już przyzwoity sprzęt do gier, mogą chcieć się bez niego obejść.

Jest też fakt, że tryb gry ulepsza niektóre gry i niszczy inne. Ci, którzy używają go wybiórczo, będą bardzo brakować przełącznika Off. Wyłączenie trybu gry w rejestrze systemu Windows jest bardziej niż niewygodne. Prawdopodobnie zmusi użytkowników do trwałego wyłączenia.

Sprawdź -   Jak wyłączyć śledzenie aktywności poza Facebookiem przez aplikacje i strony internetowe