iOS

Jak wyłączyć tryb makro na zdjęciach na iOS 15

Udostępnij teraz w social media:

iOS 15 ma nowy tryb zdjęć o nazwie Tryb makro. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie w najnowszych modelach iPhone’a, tzn. mogą z niej korzystać tylko modele iPhone’a 13. Wprowadzono go z iOS 15, ale z jedną raczej niefortunną wadą; jest zawsze włączony.

Tryb makro w Zdjęciach – iOS 15

Tryb makro włącza się automatycznie, gdy skierujesz aparat na obiekt, który będzie lepiej sfotografowany przy włączonym trybie. Zasadniczo naśladuje sposób, w jaki tryb nocny włącza się automatycznie, jeśli obiekt jest zbyt ciemny, ale w przeciwieństwie do trybu nocnego nie można go wyłączyć.

  Rób zdjęcia, aby tworzyć listy i sortować je za pomocą tagów akcji [iOS]

Wyłącz tryb makro w Zdjęciach

Apple nigdy nie dodał wyłącznika trybu makro w iOS 15, co było problemem dla użytkowników, którzy nie chcą z niego korzystać. Zostało to poprawione w iOS 15.2, który powinien zostać wkrótce wydany. W ustawieniach aplikacji aparatu znajduje się teraz przełącznik „Wyłącz” dla trybu makro.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Przewiń w dół i dotknij standardowej aplikacji Aparat.
Przewiń w dół ekranu ustawień i wyłącz tryb makro.

Tryb makro należy wyłączyć w ustawieniach aplikacji Aparat. W przeciwieństwie do trybu nocnego, nie można go włączyć ani wyłączyć z poziomu aplikacji aparatu. To niefortunna wada, ale wydaje się, że dodanie wyłącznika dla tej funkcji było przemyślane. Łatwiej jest dodać przełącznik do aplikacji Ustawienia niż do aplikacji Aparat. Być może w dalszej kolejności, a może w iOS 16, przełącznik włączania/wyłączania trybu makro będzie dostępny z poziomu aplikacji aparatu.

  Jak włączyć uniwersalny schowek w iOS 10 i macOS Sierra

Data wydania iOS 15.2

Wyłącznik trybu makro pojawi się w iOS 15.2. Obecna, stabilna wersja iOS to iOS 15.1, ale jak wspomnieliśmy, iOS 15.2 zostanie wydany za kilka dni. Obecna przewidywana data to 13 grudnia 2021 r., czyli za niecały tydzień.

Wniosek

Tryb makro jest ograniczony do najnowszego modelu iPhone’a. Nie stanowiło to problemu dla większości użytkowników iOS, z których wielu nadal używa starszych modeli iPhone’a (które działają dobrze). Apple konsekwentnie aktualizuje i ulepsza aparat i aplikację aparatu w swoim telefonie, regularnie dodając nowe funkcje, a w większości przypadków te funkcje są dodawane do obecnego modelu iPhone’a i kilku starszych. Nadal istnieją jednak przypadki, w których niektóre funkcje w iOS są dostępne tylko w najnowszym modelu iPhone’a. Nie zdarza się to często, ale im starszy jest model iPhone’a, tym mniej funkcji z najnowszej wersji iOS będzie w stanie obsłużyć.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie iOS

x