Jak wyłączyć uczenie się nowych słów w trybie incognito SwiftKey


Android od dawna obsługuje klawiatury innych firm, a Swiftkey jest jedną z najpopularniejszych klawiatur dostępnych dla Androida. Swiftkey jest całkiem niesamowity i może uwzględniać to, czego Google nauczył się na temat twoich nawyków pisania. To powiedziawszy, twoja klawiatura nie powinna uczyć się wszystkich wpisywanych słów. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić bez dodawania do bazy wiedzy klawiatury. Może zepsuć automatyczną korektę i wpłynąć na pisanie, dlatego Swiftkey wprowadził tryb incognito. Tryb incognito wyłącza naukę podczas pisania.

Zaktualizuj Swiftkey do wersji 6.4.6.30. Zakładamy, że już go używasz, ale jeśli nie, skonfiguruj go. Następnie otwórz aplikację do przesyłania wiadomości i dotknij ikony hamburgera po lewej stronie.

ustawienia Swiftkey

W panelu ustawień Swiftkey zobaczysz nowy przycisk trybu incognito. Dotknij go, a przejdziesz do trybu incognito. Pisz dalej, a wpisywane słowa nie będą już zapisywane.

swiftkey incognitoswiftkey tryb incognito

Aplikacja klawiatury nadal działa tak, jak zawsze. Nadal będzie oferować opcje automatycznej korekty, których nauczył się wcześniej, i spróbuje przewidzieć następne słowo, które chcesz wpisać, na podstawie wcześniejszej nauki. Po prostu nie doda niczego nowego do bazy wiedzy.

Nie chodzi tylko o to, abyś mógł bezpiecznie wpisywać nieodpowiednie słowa. Szanse, że przypadkowo wpiszesz nieodpowiednie słowo i wyślesz je do kogoś, kto nie jest na tyle dorosły, by wiedzieć, kiedy go użyć, są niewielkie.

Może to być pomocne, gdy przełączysz się na inny język, ale niekoniecznie chcesz, aby klawiatura nauczyła się używanych słów. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli język, w którym piszesz, ma swój własny alfabet, ale zamiast tego wolisz używać angielskich liter do wpisywania. Wierz lub nie, ale to jest rzecz. Oczywiście może się przydać podczas wpisywania nieodpowiednich słów.

Zainstaluj klawiaturę Swiftkey ze sklepu Google Play