01/18/2022

Jak wyłączyć wiele wystąpień aplikacji w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje mogą się ograniczać, abyś mógł uruchomić tylko ich jedną instancję. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje, które uruchamiają tylko jedną instancję, robią to na podstawie swojej natury. Niektóre aplikacje nie muszą uruchamiać wielu instancji. Inne aplikacje, takie jak przeglądarki, odtwarzacze wideo, edytory tekstu itp., Muszą uruchamiać wiele instancji i robią to. To powiedziawszy, jeśli chcesz ograniczyć uruchamianie aplikacji przez wiele instancji, możesz to zrobić. Oto, w jaki sposób można wyłączyć wiele wystąpień aplikacji w systemie Windows 10.

Wyłącz wiele wystąpień aplikacji

Aby wyłączyć wiele wystąpień aplikacji w systemie Windows 10, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie Pojedyncza instancja. Śmiało i Ściągniji uruchom aplikację.

Sprawdź -   Jak zaplanować zmianę tapety w systemie Windows 10

Domyślnie w aplikacji jest wstępnie skonfigurowana jedna aplikacja, czyli aplikacja Kalkulator w systemie Windows 10. Możesz ją usunąć, jeśli chcesz, ale jest to instruktażowe w tym sensie, że pokazuje, jak dodać aplikację.

Wprowadź nazwę aplikacji, dla której chcesz wyłączyć wiele wystąpień. W przypadku aplikacji takich jak Notatnik wystarczy wpisać Notepad.exe, ale w przypadku innych aplikacji, które nie są dostępne w magazynie, takich jak Chrome, musisz podać pełną ścieżkę do pliku EXE.

Jeśli chodzi o czas odpowiedzi, możesz ustawić go na 1, ale 0 może być lepszą opcją. Czas odpowiedzi określa, jak długo aplikacja wykrywa, czy druga instancja aplikacji jest uruchomiona, a następnie ją zamyka.

Sprawdź -   Jak korzystać z wielu podpisów e-mail w Gmailu

SingleInstance nie wyłącza zdolności aplikacji do uruchamiania wielu instancji. Nie jest to możliwe bez modyfikacji samej aplikacji. Robi to, jeśli wykrywa więcej niż jedną instancję uruchomionej aplikacji, zamyka drugą instancję.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy wolą, aby aplikacje mogły uruchamiać wiele instancji, ale czasami funkcja odpala. Jeśli przypadkowo otworzysz plik dwukrotnie, istnieje szansa, że ​​zmiany, które wprowadzisz, zostaną nadpisane lub utracone. W takim przypadku prawdopodobnie dobrym pomysłem jest wyłączenie drugiej instancji.

Należy wspomnieć, że niektóre aplikacje mają wbudowaną opcję wyłączania wielu instancji. Odtwarzacz VLC działa, ale jest to dość rzadka funkcja. Niezależnie od tego należy sprawdzić, czy aplikacja, dla której chcesz wyłączyć wiele instancji, ma wbudowaną opcję. Jeśli tak, użyj go zamiast aplikacji innej firmy. Wbudowana opcja zawsze będzie działać lepiej niż rozwiązanie zewnętrzne.

Sprawdź -   Znajdź liczbę rdzeni w procesorze i ogranicz użycie rdzeni przez aplikacje

Testowaliśmy tę aplikację z aplikacjami komputerowymi, ale wygląda na to, że aplikacje UWP zazwyczaj nie obsługują wielu instancji. Jeśli zdarzy ci się mieć aplikację UWP, która może obsługiwać wiele instancji, możesz spróbować ją ograniczyć, dodając ścieżkę do skrótu aplikacji do SingleInstance.

x