Jak wyłączyć wprowadzanie dotykowe na telefonie z Androidem [No-root]

Udostępnij teraz w social media:

Ekrany dotykowe zmieniły sposób, w jaki korzystamy z telefonów. Są łatwiejsze w użyciu, a fizyczna klawiatura lub klawiatura numeryczna nie są już konieczne, co oznacza większe ekrany. Ekran dotykowy jest świetny, dopóki przypadkowo nie dotkniesz go w niewłaściwym momencie. Może to mieć miejsce podczas spotkania na Skypie lub podczas nagrywania wideo. Przypadkowe dotknięcie może zamknąć aplikację lub zakończyć połączenie. Biorąc pod uwagę czułość ekranów dotykowych, konsekwencje przypadkowego dotknięcia będą natychmiastowe. Touch Lock to aplikacja na Androida, która może wyłączyć wprowadzanie dotykowe na telefonie z Androidem. Może również wyłączyć naciskanie klawiszy rzeczywistych klawiszy fizycznych. Nie wymaga zrootowanego urządzenia. Oto jak to działa.

Zainstaluj i uruchom Touch Lock. Przewiń ekran samouczka i dotknij „Włącz teraz”. Powoduje to włączenie aplikacji, tj. Dodanie jej plakietki do paska stanu.

  Jak kupić telewizor do gier w 2020 roku

Odznaka informuje, czy funkcja Touch Lock jest uruchomiona, czy nie. Możesz go wyłączyć, jeśli chcesz. Aplikacja domyślnie podpowie, jak wyłączyć blokadę dotyku po dotknięciu ekranu. Jeśli używasz tej aplikacji, aby trzymać dzieci z dala od urządzenia, wyłącz podpowiedź. Aby to wszystko zrobić, musisz przejść do ustawień aplikacji.

Otwórz blokadę dotyku i dotknij przycisku przepełnienia. Dotknij opcji „Wyłącz powiadomienie”, aby usunąć pasek stanu. Wybierz „Ustawienia” i odznacz „Odblokuj przewodnik”, aby ukryć wskazówkę dotyczącą odblokowania. Możesz także ustawić blokadę dotyku, aby zablokować głośność na obecnym poziomie, co jest również przydatne, jeśli masz dzieci oglądające filmy na telefonie.

Wyłącz wprowadzanie dotykowe

Opuść panel powiadomień i dotknij ikony kłódki. Spowoduje to wyłączenie wprowadzania dotykowego na telefonie z Androidem. Klawisze fizyczne, tj. Klawisze głośności i zasilania, będą nadal działać. Jeśli chcesz je również wyłączyć, naciśnij przycisk obok ikony kłódki.

Aby zablokować klawisze fizyczne, Touch Lock poprosi o dodatkowe uprawnienia dostępu. Na ekranie dostępności włącz uprawnienia dla blokady dotykowej, a aplikacja będzie mogła blokować klawisze głośności.

Co się dzieje na ekranie blokady?

Blokada działa nawet wtedy, gdy ekran jest zablokowany. Nie możesz przesunąć palcem, aby otworzyć aparat, ani wprowadzić kodu dostępu ani wzoru odblokowującego. Musisz wyłączyć Touck Lock, zanim będziesz mógł to zrobić.

Wyłącz blokadę dotyku

Wystarczy dwukrotnie dotknąć małej ikony aplikacji, aby wyłączyć aplikację. Trochę trudno jest zauważyć, co należy dotknąć, aby wyłączyć aplikację. Odznaka wyłączenia zostanie dodana w prawym górnym rogu ekranu. Przedstawia dziecko sięgające po telefon.

  Jak słuchać podcastów na komputerze Mac

Touch Lock to aplikacja do kontroli rodzicielskiej. Uniemożliwia dzieciom dostęp do aplikacji lub manipulowanie ustawieniami telefonu. To powiedziawszy, może być używany do wszystkiego, co wymaga wyłączenia ekranu dotykowego w telefonie.

x