Jak wyłączyć wyciszenie w Discord

Wszyscy wiemy, jak denerwujące mogą być powiadomienia. Zwłaszcza w środku meczu online o wysokie stawki. To najgorszy moment, aby zobaczyć wyskakujące powiadomienie i gong.

Radzenie sobie z powiadomieniami na Discord nie jest zbyt skomplikowane, ale jest kilka przydatnych ustawień, dzięki którym czas gry jest znacznie spokojniejszy. Cóż, przynajmniej jeśli chodzi o rzeczy, które dzieją się poza twoją grą. Oto jak radzić sobie z powiadomieniami na Discord.

Anulowanie wyciszenia

Zacznijmy od włączenia wszystkich powiadomień. Jeśli naprawdę chcesz otrzymywać powiadomienia o wszystkim na Discordzie, jest na to łatwy sposób. Aby wyłączyć wyciszenie Discord w aplikacji mobilnej Discord, w aplikacji przejdź do ikony profilu i dotknij jej. Następnie znajdź wpis Powiadomienia. W menu Powiadomienia po prostu włącz wszystkie trzy suwaki.

W wersji komputerowej/internetowej przejdź do lewej dolnej części okna Discord. Tutaj zobaczysz ikonę swojego profilu. Nie klikaj go. Zamiast tego wybierz ikonę w kształcie koła zębatego. W menu Ustawienia użytkownika, które pojawia się po jego wybraniu, znajdź wpis Powiadomienia. Znajduje się w lewej części ekranu. Następnie włącz wszystkie suwaki.

Masz to, pomyślnie wyłączyłeś wyciszenie na Discordzie!

Dostosuj powiadomienia

Mobilna wersja aplikacji Discord nie oferuje zbyt wielu ustawień powiadomień. Zasadniczo możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia w Discord, czy otrzymywać powiadomienia poza Discord i czy chcesz zintegrować połączenia z aplikacją telefoniczną.

W komputerowej wersji Discorda możesz wybrać limit czasu powiadomienia push AFK (z dala od klawiatury). Możesz także wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia zamiany tekstu na mowę. Ale co najważniejsze, możesz wybrać, które zdarzenia będą wyzwalać powiadomienia dźwiękowe. Jest tu dość obszerna lista powiadomień dźwiękowych, które można włączyć/wyłączyć. Discord jest bardzo konfigurowalny w tym dziale.

Wyłączanie powiadomień od określonego użytkownika

Może się okazać, że ta jedna osoba jest irytująca. A może po prostu chcesz wyciszyć wszystkie z wyjątkiem kilku wybranych. W obu przypadkach masz dwie opcje. Wyciszanie użytkownika i blokowanie użytkownika.

Wyciszanie

Wyciszanie użytkownika działa tylko w aplikacji komputerowej. Aby to zrobić, najpierw przejdź do swoich prywatnych wiadomości. Nie możesz wyciszyć użytkownika z listy znajomych. Aby wyciszyć użytkownika, przejdź do menu Home, klikając ikonę Discord w prawej górnej części ekranu.

Następnie zobaczysz listę swoich kontaktów na panelu po lewej stronie. Przewiń go, znajdź kontakt, który chcesz wyciszyć, i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W wyskakującym menu przejdź do samego dołu i najedź na Wycisz @[contact name]. Następnie możesz wybrać, jak długo ma trwać wyciszenie. Zawsze możesz wybrać opcję Dopóki nie włączę.

Bloking

Bardziej ekstremalną opcją jest zablokowanie kogoś, kto całkowicie uniemożliwi mu wysyłanie wiadomości do Ciebie. Ponadto nie zobaczysz ich wzmianek, a ich wiadomości na wspólnych serwerach, które udostępniasz, zostaną ukryte. Będziesz jednak mógł kliknąć przycisk, aby zobaczyć wiadomości.

Na komputerze/w Internecie przejdź do wpisu osoby, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zablokuj. Teraz potwierdź, jeśli masz pewność, że chcesz zablokować użytkownika. Otóż ​​to. Pomyślnie je zablokowałeś.

W wersji aplikacji mobilnej znajdź wpis profilu, dotknij go, a następnie wybierz ikonę z trzema kropkami, znajdującą się w prawym rogu menu. Teraz dotknij Zablokuj i potwierdź.

Niezależnie od tego, czy zablokujesz kogoś za pomocą aplikacji komputerowej/internetowej, czy aplikacji mobilnej/tabletowej, zostanie ona usunięta ze wszystkich Twoich list. Aby je odblokować, musisz wyszukać ich profil. Po otwarciu okna czatu przejdź do jego nazwy użytkownika u góry ekranu, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odblokuj.

Wyłączanie powiadomień na określonych kanałach

Jest to jedno z najczęstszych ustawień wyciszania dla użytkowników Discord. Domyślnie będziesz stale otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach na każdym kanale, na którym się znajdujesz. Możesz zobaczyć, jak bardzo szybko może to być denerwujące i rozpraszające.

Rozwiązanie? Wyłączanie powiadomień na określonym kanale. Zabawne jest to, że nadal będziesz powiadamiany, gdy ktoś do Ciebie napisze, więc jest to w zasadzie domyślne ustawienie dla większości zaawansowanych użytkowników Discord.

Aby wyłączyć powiadomienia na określonym kanale, najpierw otwórz odpowiedni serwer. Następnie przejdź do kanału, który chcesz wyciszyć. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i najedź na Wycisz kanał. Następnie wybierz, na jak długo chcesz go wyciszyć. Wybierz Dopóki nie włączę ponownie, aby wyciszyć na czas nieokreślony.

Na Discord mobile musisz wybrać kanał, który chcesz wyciszyć. Następnie, aby uzyskać dostęp do ustawień kanału, przesuń palcem w lewo. Zobaczysz opcję Powiadomienia. Wybierz go, a będziesz mógł wybrać, na jak długo chcesz wyciszyć kanał.

Wyłączanie powiadomień na określonych serwerach

Wyciszenie serwera zasadniczo wyciszy każdy kanał na nim. Niezależnie od tego, czy uzyskujesz dostęp do Discord przez aplikację mobilną, czy z komputera, lista serwerów, na których jesteś, zostanie wyświetlona w lewym panelu.

Aby wyciszyć kanał w komputerowej wersji aplikacji Discord, przejdź do danego serwera i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie najedź kursorem na opcję Wycisz serwer i wybierz, jak długo serwer ma być wyciszony. To takie proste.

Na Discord Mobile wybierz serwer z listy. Na ekranie z listą kanałów przejdź na górę i dotknij nazwy serwera. Pojawi się ekran. Wybierz Powiadomienia i wybierz, na jak długo chcesz wyciszyć kanał.

Wyciszanie Discorda

Discord oferuje rozbudowane ustawienia wyciszania i powiadomień. W końcu jest to aplikacja do komunikacji dedykowana do gier, a granie często wymaga ogromnego skupienia. Możesz wybrać, czy wyciszyć pojedynczy, kanał, czy cały serwer. Możesz także skutecznie blokować osoby, od których nie chcesz słyszeć. Jeśli te ustawienia wyciszania/blokowania nie są wystarczające, rozważ przefiltrowanie serwerów i pozostawienie tych, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Bałagan na Discordzie to prawdziwa rzecz.

Czy ten artykuł był pomocny? Czy udało Ci się dostosować ustawienia powiadomień/wyciszania/blokowania do swojego stylu? Zapraszam do dodawania swoich przemyśleń i pytań w sekcji komentarzy poniżej.