Jak wyłączyć wygładzanie ruchu w telewizorze Sony

Niektóre nowsze telewizory Sony mają wbudowaną funkcję, którą firma Sony nazywa „Motionflow”, czyli implementację wygładzania ruchu firmy Sony, która może sprawić, że obraz na telewizorze będzie zbyt płynny.

Czym w ogóle jest Motionflow?

Motionflow działa poprzez zwiększenie liczby klatek na sekundę podczas oglądania treści. Częstotliwość odświeżania na ekranie (zwykle 60 Hz lub 120 Hz) jest często znacznie wyższa niż liczba klatek na sekundę filmów lub telewizji (zwykle 24 kl./s lub 30 kl./s). Zwiększając liczbę klatek na sekundę, w pełni wykorzystuje wysoką częstotliwość odświeżania telewizora.

Robi to, zgadując, jakie są brakujące ramki i wstawiając je między rzeczywistymi ramkami. Jednak często kończy się to zamazaniem, ponieważ trudno jest uzyskać prawidłowe klatki pośrednie. Ponadto wysoka liczba klatek na sekundę nie wygląda dobrze w przypadku większości treści, które można oglądać na ekranie telewizora, co prowadzi do dziwnego „efektu telenoweli”, który może sprawić, że Twoje filmy będą hiperrealistyczne.

Jak to wyłączyć

Ustawienia obrazu w telewizorze Sony

Twój telewizor może się różnić, ale większość telewizorów Sony ukrywa to ustawienie w ustawieniach „Obraz” w menu. W tym miejscu możesz ustawić różne poziomy dla Motionflow.

Opcje Motionflow w telewizorze Sony

Powinieneś wybrać „Wył.”, Jeśli chcesz go całkowicie wyłączyć. Niektóre telewizory mogą to ukrywać na dodatkowej karcie „Ustawienia zaawansowane”. W telewizorach Sony z platformą Android TV możesz wyłączyć Motionflow tylko przez włączenie trybu gry na telewizorach (ponieważ Motionflow powoduje duże opóźnienie wejścia i powinien być wyłączony w grach).

Sony wydaje się zmieniać menu każdego roku i różnią się one w zależności od modelu, więc jeśli w przyszłości będziesz miał problem ze znalezieniem opcji, najlepiej zajrzyj do instrukcji obsługi telewizora, która można znaleźć w Internecie.

x