12/08/2021

Jak wyłączyć wygładzanie ruchu w telewizorze Vizio

Udostępnij teraz w social media:

Nowe telewizory Vizio wykorzystują wygładzanie ruchu, aby oglądane treści wyglądały płynniej. Wygląda to dobrze w przypadku niektórych treści, takich jak sport, ale może zepsuć atmosferę filmów i programów telewizyjnych.

Czym w ogóle jest wygładzanie ruchu?

Wygładzanie ruchu działa poprzez zwiększenie szybkości klatek treści oglądanych na telewizorze. Odbywa się to poprzez sztuczne dodawanie dodatkowych ramek pomiędzy każdą rzeczywistą ramką, aby zsynchronizować zawartość z częstotliwością odświeżania wyświetlacza, która czasami może podwoić lub nawet czterokrotnie zwiększyć postrzeganą częstotliwość odświeżania i „gładkość” obrazu.

Jednak nie zawsze wygląda to dobrze i często prowadzi do rozmytych obrazów i nieprzyjemnych artefaktów. Ponadto niektórzy ludzie po prostu nie lubią wyższych częstotliwości odświeżania i woleliby wyłączyć tę opcję.

Sprawdź -   Jak zaktualizować gry Nintendo Switch

Jak to wyłączyć

W telewizorach Vizio otwórz menu ustawień, wybierz „Obraz”, a następnie przejdź do zakładki „Obraz zaawansowany”. W tym miejscu można ustawić różne poziomy „Efekt płynnego ruchu”, na przykład dostosować stopień zastosowania interpolacji i rozmycia ruchu. Możesz ją całkowicie wyłączyć, ustawiając ją na „Wył.”.

Opcje Smooth Motion Effect w telewizorze Vizio

W niektórych telewizorach opcja może znajdować się w trybie obrazu> Zaawansowane funkcje wideo.

Jeśli masz starszy telewizor z tą funkcją, być może będziesz musiał zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora, jeśli nie możesz znaleźć opcji, która można znaleźć w Internecie.

x