Jak wyłączyć zarządzanie stanem baterii na komputerze Mac

Aktualizacja macOS Catalina 10.15.5 przyniosła nową funkcję zarządzania stanem baterii, która ma na celu wydłużenie żywotności baterii MacBooków Apple poprzez zmianę częstotliwości pełnego ładowania urządzenia. Chcesz, aby Twój MacBook był zawsze w pełni wyciśnięty? Oto jak wyłączyć tę funkcję.

Jak działa zarządzanie stanem baterii na komputerze Mac?

Zarządzanie stanem baterii na komputerze Mac jest podobne do funkcji zoptymalizowanego ładowania na iPhonie i iPadzie, ale jest przeznaczone do innego przypadku użycia. Działa tylko na MacBookach, które są dostarczane z Porty USB-C Thunderbolt 3 (wszystko, w tym MacBook Pro 2016, MacBook Air 2018 i późniejsze).

Widzisz, jeśli używasz MacBooka z monitorem, prawdopodobnie przez większość czasu pozostaje podłączony (tak jak mój). Oznacza to, że Twój MacBook jest prawie zawsze w pełni naładowany.

Jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz w zwyczaju wychodzić z MacBookiem i ładować go kilka razy dziennie. Ale jeśli bateria MacBooka jest zawsze w pełni naładowana, w rzeczywistości pogarsza jej żywotność i stan baterii.

Sposób, w jaki dba o to funkcja Battery Health Management, polega na tym, że nie zawsze ładuje MacBooka w pełni. W ten sposób może zmniejszyć liczbę pełnych cykli ładowania baterii i wydłużyć żywotność baterii.

Teraz Apple twierdzi, że robi to sprytnie, monitorując użycie MacBooka i powstrzymując MacBooka przed osiągnięciem 100-procentowego poziomu naładowania, jeśli wie, że MacBook będzie podłączony przez długi czas (na podstawie twoich wzorców użytkowania).

Ale ta funkcja nie jest niezawodna i jest domyślnie włączona, jeśli kupisz nowy MacBook lub po uaktualnieniu do systemu macOS Catalina 10.15.5 (lub nowszego). Co jeśli zawsze chcesz, aby Twój MacBook był naładowany do 100 procent, więc nawet jeśli chcesz wyruszyć, wiesz, że Twój MacBook nie wyczerpie się w połowie.

Możesz to zrobić, wyłączając całkowicie funkcję zarządzania stanem baterii.

Jak wyłączyć zarządzanie stanem baterii na komputerze Mac

Zarządzanie stanem baterii to funkcja oszczędzania energii. Aby go wyłączyć, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu paska menu, a następnie wybierz opcję „Preferencje systemowe”.

Tutaj kliknij przycisk „Oszczędzanie energii”.

Kliknij opcję Oszczędzanie energii w Preferencjach systemowych

Teraz kliknij przycisk „Stan baterii” znajdujący się na dolnym pasku narzędzi. W tym miejscu odznacz opcję Zarządzanie stanem baterii ”.

Kliknij przycisk Kondycja baterii, a następnie odznacz opcję Zarządzanie stanem baterii

W oknie potwierdzenia wybierz przycisk „Wyłącz”, aby potwierdzić.

Kliknij

Funkcja zarządzania stanem baterii została wyłączona na komputerze Mac i będzie się teraz regularnie ładować.

Mówiąc o bateriach, oto jak sprawdzić stan baterii MacBooka.

x