Udostępnij teraz w social media:

Callkit to główna aktualizacja systemu iOS 10. Ta funkcja jest ważna dla twórców aplikacji korzystających z głównych aplikacji do przesyłania wiadomości. Umożliwia wyświetlanie połączeń z aplikacji takich jak Whatsapp, Viber i Skype na ekranie blokady i ekranie głównym tak, jakby były zwykłymi połączeniami sieciowymi. Aż do iOS 9 alerty o połączeniach z tych aplikacji do przesyłania wiadomości były niczym więcej niż powiadomieniem. Dzięki iOS 10 programiści aktywnie integrują Callkit ze swoimi aplikacjami. Ostatnia aktualizacja Skype’a wprowadziła tę samą funkcję do aplikacji. Kiedy odbierasz połączenie przez Skype, wygląda to tak, jakby to było zwykłe połączenie. Jeśli nie jesteś fanem zintegrowanych połączeń w aplikacji Skype, możesz ją wyłączyć. Oto jak.

Sprawdź -   Jaki jest najlepszy program antywirusowy na iOS?

W wersji 6.26 programu Skype zintegrowane rozmowy będą dostępne na Twoim iPhonie. Aby ją wyłączyć, otwórz aplikację Skype, przejdź do karty Moje informacje i dotknij opcji Ustawienia. Na ekranie Ustawienia przewiń w dół do sekcji „Połączenia” i wyłącz opcję „Zintegrowane połączenia”.

połączenia zintegrowane przez Skype

Zintegrowane połączenie ze Skype’a można odebrać bezpośrednio z ekranu blokady oraz z ekranu głównego, gdy je otrzymasz. Na ekranie blokady iOS widać znaną opcję „Przesuń, aby odebrać”, która służy do odbierania nadchodzącego połączenia. Na ekranie głównym zobaczysz dwa przyciski Akceptuj i Odrzuć, które zwykle widzisz w przypadku połączenia sieciowego.

Ponadto, jeśli odbierasz połączenie Skype, a telefon jest zablokowany, możesz nacisnąć przycisk zasilania / blokowania, aby go wyciszyć. Podobnie na ekranie głównym możesz nacisnąć przycisk zasilania / blokowania, aby zakończyć połączenie przychodzące Skype.

Sprawdź -   Jak ograniczyć dostęp do lokalizacji dla Ubera na iOS

skype-przychodzące-połączenieekran główny połączeń zintegrowany ze skype

Zintegrowane wywołanie nie jest bynajmniej złą funkcją. Jeśli korzystasz ze Skype’a wyłącznie w celach biznesowych, możesz chcieć zachować zintegrowane rozmowy włączone. Jeśli wolisz, aby rozmowy Skype nie przeszkadzały Ci w pracy lub w domu, możesz je wyłączyć.

Jak dotąd Skype jest jedyną aplikacją, która daje użytkownikom prosty wybór, w jaki sposób chcą być powiadamiani o połączeniach przychodzących i uważamy, że zasługują na to należne uznanie. Aplikacje takie jak Facebook Messenger i Whatsapp umożliwiły zintegrowane połączenia bez opcji rezygnacji.