Udostępnij teraz w social media:

Elementy przypięte do paska zadań można bardzo łatwo zmienić. W rzeczywistości możesz to nawet zrobić przypadkowo. Możesz kliknąć i przeciągnąć element, a po zwolnieniu przycisku myszy zostanie on upuszczony w nowym miejscu. Pozostałe elementy po prostu znikają z drogi. Nie ma sposobu, aby temu zapobiec po wyjęciu z pudełka. Nawet jeśli zablokujesz pasek zadań, przypięte aplikacje można nadal przenosić. Jeśli chcesz wyłączyć zmianę kolejności elementów paska zadań, będziesz potrzebować aplikacji innej firmy o nazwie 7+ Taskbar Tweaker.

Wyłącz zmianę kolejności elementów paska zadań

Ściągnij i uruchom 7+ Taskbar Tweaker. Aplikacja ma wersję przenośną, a także wersję do zainstalowania, więc wybierz tę, z której chcesz korzystać. Po uruchomieniu aplikacji kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji na pasku zadań i wybierz „Opcje zaawansowane”.

Sprawdź -   Jak importować i eksportować plany zasilania w systemie Windows 10

W otwartym oknie przejdź do zakładki OptionsEx. Tutaj kliknij dwukrotnie element „disable_items_drag”. W kolumnie danych zamień 0 na 1. Kliknij Zastosuj, a następnie OK.

Gdy klikniesz i przeciągniesz element na pasku zadań, nie będzie on już się przenosił. Jest zablokowany w miejscu, w którym jest przypięty. Zapobiegnie to tylko przenoszeniu przypiętych elementów. Nadal możesz przypinać elementy do paska zadań i odpinać je / usuwać.

7+ Tweaker paska zadań może również wyłączyć przeciąganie elementów w zasobniku systemowym. Jeśli przejrzysz inne elementy na karcie OptionsEx, znajdziesz jeden o nazwie „Disable_tray_icons_drag”. Kliknij go dwukrotnie i ustaw jego wartość na 1. Kliknij Zastosuj, a następnie OK. Ma to jednak jedną wadę; nie będzie można przeciągać elementów z rozszerzonego menu zasobnika systemowego. Jeśli musisz przeciągnąć element, zresetuj wartość tego konkretnego elementu do 0, przeciągnij element na zewnątrz, a następnie ustaw ponownie na 1.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić układ menu Start w systemie Windows 10

7+ Tweaker paska zadań jest dość potężnym narzędziem pod względem opcji, które oferuje użytkownikom i jest dość łatwy w użyciu. Jeśli są inne aspekty paska zadań, które chcesz zmienić, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego narzędzia do pracy, przejrzyj opcje oferowane przez tę aplikację. Jeśli przejrzysz główne okno opcji 7+ Taskbar Tweaker, zauważysz, że możesz również użyć aplikacji, aby zmniejszyć dodatkową przestrzeń między przypiętymi elementami i ikonami na pasku zadań. Ponadto możesz zmienić domyślne zachowanie przypiętych elementów, aby zamiast klikać je raz, trzeba było dwukrotnie kliknąć element, aby go otworzyć. Jest to przydatne, jeśli często przypadkowo otwierasz przypiętą aplikację, gdy nie masz takiego zamiaru.

Sprawdź -   Jak używać utworu Apple Music jako alarmu iPhone'a