Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a X, iPhone’a XS, iPhone’a XS Max i iPhone’a XR

Podobnie jak komputery, iPhone’y czasami przestają odpowiadać podczas użytkowania. Rzadko stają się tak niereagujące, że nie można ich wyłączyć. W takich sytuacjach można jednak zmusić iPhone’a do ponownego uruchomienia i przywrócenia go do życia.

Zmuszenie starszego iPhone’a do ponownego uruchomienia było łatwe – wystarczyło nacisnąć i przytrzymać przyciski głośności i ekranu głównego. Ale iPhone X i nowsze nie mają przycisku Home, więc proces musiał się zmienić.

Apple zapewnia metodę wymuszania ponownego uruchomienia wszystkich nowoczesnych iPhone’ów, ale musisz znać konkretną kombinację, aby działała.

Jak wymusić ponowne uruchomienie nowoczesnego iPhone’a

W krótkich odstępach czasu naciśnij, a następnie zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności.

Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (Apple nazywa to przyciskiem bocznym). Możesz go zwolnić, gdy logo Apple pojawi się na ekranie iPhone’a.

Naciśnij przycisk zwiększania głośności.  Naciśnij przycisk zmniejszania głośności.  Przytrzymaj przycisk boczny

Po ponownym uruchomieniu iPhone’a powinien działać jak zwykle. Następnym razem, gdy zechcesz wyłączyć iPhone’a, możesz go wyłączyć konwencjonalną metodą.

Usunięcie przycisku Początek oznacza, że ​​inne standardowe funkcje zostały również przypisane do nowych kombinacji naciśnięć klawiszy. Robienie zrzutów ekranu jest jednym z przykładów, a całe doświadczenie Apple Pay jest również zupełnie inne.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem iPhone’ów Home bez przycisków, mamy pełne zestawienie sposobów poruszania się po systemie iOS, korzystania z aplikacji i nie tylko, dzięki czemu w mgnieniu oka zaczniesz działać.