Jak wymusić zamknięcie aplikacji na iPhonie lub iPadzie

Czasami aplikacja blokuje się na ekranie lub przestaje odpowiadać. Jeśli wymusisz zamknięcie aplikacji na iPhonie lub iPadzie, wszystko „odklei się”. Pokażemy Ci, jak to zrobić!

Co robi wymuszanie rzucenia palenia?

Kiedy zamykasz aplikację na iPhonie lub iPadzie i wracasz do ekranu głównego, w rzeczywistości nie zamykasz aplikacji; nadal działa w tle. Można to traktować jako „wstrzymywanie” aplikacji.

Jeśli aplikacja ulegnie awarii, utknie lub ogólnie zachowuje się źle, wymuszenie zakończenia jest prawdopodobnie najlepszą opcją. To faktycznie zamyka aplikację, a po ponownym jej otwarciu ładuje się od nowa. Wszelkie tymczasowe problemy z tą aplikacją powinny zostać naprawione.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji na iPhonie

Proces otwierania przełącznika aplikacji i wymuszania zamykania aplikacji na iPhonie jest nieco inny w zależności od posiadanego modelu i używanej wersji iOS.

Najpierw porozmawiajmy o nowszych iPhone’ach (X, XS, XS Max, XR lub nowszych), które mają wycięcie u góry ekranu i nie mają przycisku Home.

Na iPhonie pozostań w kłopotliwej aplikacji lub otwórz tę, którą chcesz wymusić. Przesuń palcem w górę od dołu (paska głównego) ekranu iPhone’a.

Przytrzymaj palec na ekranie, zbliżając się do środka ekranu. Gdy zobaczysz podgląd aplikacji w rozmiarze karty, unieś palec, aby otworzyć Przełącznik aplikacji.

Przesuń palcem w górę z paska głównego i przytrzymaj, aby wyświetlić przełącznik aplikacji.

Możesz teraz przewijać w poziomie w tym interfejsie, aby zobaczyć wszystkie wcześniej otwarte aplikacje. Gdy zobaczysz aplikację, którą chcesz zamknąć, przesuń w górę jej podgląd. Karta powinna zniknąć w górnej części wyświetlacza.

Gdy zobaczysz aplikację, którą chcesz zamknąć, przesuń w górę jej podgląd.

Jeśli używasz iPhone’a X z systemem iOS 11, dotknij i przytrzymaj podgląd aplikacji, a następnie dotknij czerwonego przycisku „-” (znak minus), aby zamknąć aplikację.

Jeśli Twój iPhone ma fizyczny przycisk Początek, po prostu naciśnij go dwukrotnie, aby otworzyć Przełącznik aplikacji, a następnie przesuń palcem w górę na podglądzie aplikacji, aby zamknąć tę aplikację.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji na iPadzie

Metoda wymuszania zamykania aplikacji na iPadzie jest podobna do metody na iPhonie, ale interfejs jest inny.

Jeśli masz nowszego iPada Pro z funkcją Face ID (z systemem iOS 12, iPadOS 13 lub nowszym), przesuń palcem w górę od dołu ekranu do środkowego obszaru, przytrzymaj przez sekundę, a następnie puść, aby wyświetlić przełącznik aplikacji .

Przesuń palcem w górę od dołu ekranu iPada, aby wyświetlić przełącznik aplikacji.

Zobaczysz siatkę wcześniej otwartych aplikacji. Znajdź tę, którą chcesz wymusić, i przesuń palcem w górę na podglądzie, aby ją zamknąć.

Przesuń palcem w górę na podglądzie aplikacji, aby ją zamknąć.

Jeśli Twój iPad ma fizyczny przycisk Początek, kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć Przełącznik aplikacji. Jeśli uruchomisz iOS 12 (lub iPadOS 13) na starszym iPadzie z przyciskiem Początek, nadal możesz przesuwać palcem w górę od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do przełącznika aplikacji.

Po zamknięciu aplikacji znajdź ją na ekranie głównym (lub użyj funkcji wyszukiwania Spotlight, aby ją zlokalizować), a następnie dotknij jej, aby ponownie ją otworzyć. Aplikacja powinna teraz działać poprawnie.

Jeśli nadal masz problemy, wypróbuj nasze wskazówki, jak naprawić awarię aplikacji. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zalecamy ponowne uruchomienie iPhone’a lub iPada.

x