Udostępnij teraz w social media:

Możesz zamknąć aplikację, która nie odpowiada, zarówno w systemie Windows, jak i macOS. W systemie Windows jest to całkiem łatwe za pomocą Menedżera zadań. Ponieważ większość użytkowników słyszała o Menedżerze zadań i korzystała z niego w pewnym momencie, zamknięcie aplikacji nie jest czymś skomplikowanym. Podobnie użytkownicy systemu macOS wiedzą, że w menu Apple na pasku menu jest opcja Wymuś koniec. Użytkownicy obu systemów operacyjnych mogą nie być świadomi tego, że można również zamknąć wiele aplikacji. W systemie Windows będziesz potrzebować aplikacji innej firmy, ale w systemie MacOS ta funkcja jest wbudowana od wieków.

Wymuś zamknięcie wielu aplikacji w systemie Windows 10

System Windows jest wyposażony we własnego Menedżera zadań, który umożliwia wymuszenie zakończenia zadania, np. Aplikacji lub procesu. Niestety nie pozwala na wymuszenie zamknięcia wielu aplikacji. Aby to zrobić, potrzebujesz zewnętrznego menedżera zadań i będziesz rozpieszczany wyborem.

Sprawdź -   Jak wyrzucić ludzi z konta Netflix

Ultimate Process Killer to darmowy menedżer zadań innej firmy dla systemu Windows, który pozwala wymusić zamknięcie wielu aplikacji i procesów. Wybierz procesy, które chcesz wymusić, i kliknij przycisk „Zabij wybrane procesy”.

Ostrzegamy, że ta aplikacja zawiera listę niezbędnych procesów potrzebnych do utrzymania systemu Windows. Jeśli nie wiesz, czym jest proces, a zakończysz go, możesz zawiesić system Windows lub go zawiesić. Uszkodzenia nie będą trwałe, ale możesz stracić niezapisaną pracę. Upewnij się, że zamknąłeś tylko proces aplikacji.

Wymuś zamknięcie wielu aplikacji w systemie macOS

W systemie macOS nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, aby wymusić zamknięcie wielu aplikacji. Możesz je zamknąć w taki sam sposób, jak zamykasz pojedynczą aplikację za pomocą jednej niewielkiej modyfikacji. Najpierw otwórz menu wymuszenia zakończenia za pomocą skrótu klawiaturowego Command + Opcja + Esc.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikacje Ubuntu w trybie offline

Gdy pojawi się menu, wybierz wiele aplikacji, przytrzymując klawisz Shift lub Command. Klawisz Shift pozwala wybierać aplikacje po kolei, a klawisz Command pozwala wybierać je w innej kolejności. Kliknij przycisk Wymuś zamknięcie, aby wymusić zamknięcie wybranych aplikacji.

Powodem, dla którego macOS sprawia, że ​​jest to tak łatwe, a system Windows po prostu nie pozwala, jest to, że system Windows nie wyświetla tylko listy aplikacji w Menedżerze zadań. Podobnie aplikacje do zarządzania zadaniami innych firm również nie ograniczają się tylko do aplikacji. Podają procesy, a użytkownik końcowy nie zawsze może odróżnić te dwa procesy. macOS tego nie robi. Zawiera listę aplikacji i nic więcej, więc jest znacznie bezpieczniejszy w użyciu. Istnieje rozróżnienie między menu aplikacji Force Quit a monitorem aktywności, dzięki czemu jest bezpieczne.

Sprawdź -   Czy na Twoim komputerze jest wirus? Oto jak to sprawdzić