Jak wyodrębnić nieruchomy obraz z Live Photo na iPhonie

Jeśli kiedykolwiek robiłeś zdjęcie na żywo na swoim iPhonie, po prostu utworzyłeś krótki klip wideo dołączony do obrazu. Jeśli nie podoba Ci się wynikowe zdjęcie (lub chcesz zrobić inne), możesz wyodrębnić inne zdjęcie z klipu wideo, które możesz zapisać lub udostępnić. Oto jak.

Najpierw otwórz aplikację Zdjęcia. Przeglądaj swoje zdjęcia, aż znajdziesz zdjęcie na żywo, nad którym chcesz pracować. Stuknij, aby wyświetlić szczegóły. Następnie naciśnij przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu ekranu.

Na ekranie Edycja stuknij ikonę „Zdjęcia na żywo” u dołu ekranu. (Ikona Live Photo wygląda jak trzy koncentryczne okręgi).

Stuknij ikonę Live Photo podczas edycji w Zdjęciach na iPhonie.

Taśma filmowa pojawi się tuż pod zdjęciem. Przeciągaj palcem po taśmie filmowej, aż znajdziesz obraz, który chcesz wyodrębnić. Będzie to „zdjęcie kluczowe” – zdjęcie, które wizualnie reprezentuje zdjęcie na żywo, gdy oglądasz je w aplikacji Zdjęcia.

Palcem wybierz kluczowe zdjęcie na taśmie filmowej w aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

Po zdjęciu palca z paska kliszy pojawi się bąbelek z napisem „Utwórz kluczowe zdjęcie”. Dotknij go.

Kran

Zdjęcie kluczowe zostanie ustawione. Następnie kliknij „Gotowe”, aby opuścić ekran edycji.

Stuknij opcję Gotowe podczas edytowania w Zdjęciach na iPhonie.

Po powrocie do ekranu szczegółów zdjęcia zwróć uwagę, że obraz zmienił się na ten, który wybrałeś.

Aby wyodrębnić obraz, pozostawiając oryginalne zdjęcie Live Photo w stanie nienaruszonym, zamierzamy go powielić. Najpierw dotknij przycisku „Udostępnij” (który wygląda jak kwadrat ze strzałką skierowaną w górę).

Stuknij przycisk Udostępnij w aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

W menu Udostępnij przesuń palcem w dół i kliknij „Duplikuj”.

Stuknij opcję Duplikuj w menu Udostępnij w aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zduplikować zdjęcie jako zdjęcie na żywo, czy jako zdjęcie. Kliknij „Duplikuj jako zdjęcie”.

Kran

Następnie nowe zduplikowane zdjęcie wybranej klatki kluczowej pojawi się w bibliotece zdjęć tuż obok oryginalnego zdjęcia na żywo. Stamtąd możesz je przetwarzać lub udostępniać w dowolny sposób.

Jeśli chcesz, możesz także powrócić do oryginalnego zdjęcia na żywo, ponownie stuknąć „Edytuj”, a następnie „Przywróć” z powrotem do oryginalnej klatki kluczowej. To przywróci Live Photo do oryginalnych ustawień.

Należy pamiętać, że rozdzielczość wyodrębnionego zdjęcia może nie odpowiadać rozdzielczości typowego nieruchomego zdjęcia na iPhonie. Dzieje się tak, ponieważ właśnie wyodrębniłeś nieruchomą klatkę z wideo, a urządzenia Apple nagrywają klatki wideo w niższej rozdzielczości niż zdjęcia. Mimo to jest to całkiem niezła funkcja. Baw się dobrze!

x