Jak wyodrębnić ramki o wysokiej rozdzielczości z filmów 4K na iOS

Nowe modele iPhone'a mogą nagrywać i odtwarzać filmy w 4K. Jeśli chcesz wyodrębnić ramkę z filmu w wysokiej rozdzielczości na iPhonie, najlepiej jest zrobić zrzut ekranu lub przenieść go na pulpit i użyć do pracy potężnego edytora wideo na pulpicie. Jeśli zrobisz zrzut ekranu filmu na iPhonie, nie będzie on w rozdzielczości 4K. Będzie miała tę samą rozdzielczość, co wszystkie inne zrzuty ekranu w telefonie, więc jeśli chcesz wyodrębnić ramki w wysokiej rozdzielczości z filmów 4K na iOS, użyj Frame Grabber.

Frame Grabber to darmowa aplikacja typu open source na iOS, która została stworzona właśnie w tym celu. Możesz go pobrać z Sklep z aplikacjami.

Wyodrębnij ramki w wysokiej rozdzielczości z filmów 4K

Otwórz Frame Grabber i wybierz wideo, z którego chcesz wyodrębnić klatkę. Filmy 4K mogą mieć jedną z dwóch rozdzielczości; 4096 x 2160 lub 3840 x 2160. Możesz dotknąć przycisku „i”, aby wyświetlić rozdzielczość wybranego filmu i upewnić się, że masz właściwy. Odtwórz go do klatki, którą chcesz wyodrębnić, i dotknij przycisku udostępniania.

W menu, które zostanie otwarte, wybierz opcję Zapisz obraz. Ten obraz będzie w pełnej rozdzielczości 4K. Aby sprawdzić rozdzielczość, musisz sprawdzić dane EXIF. Rozdzielczość zdjęcia powinna odpowiadać rozdzielczości filmu.

Frame Grabber nie jest przeznaczony wyłącznie do obrazów 4K. Możesz go użyć do dowolnego filmu w rolce z aparatu, bez względu na rozdzielczość, w jakiej został nagrany. Jeśli musisz wyodrębnić klatkę z filmu na iOS i dopasować ją do jakości oryginalnego filmu, ta aplikacja jest sposobem na udać się. Zrzuty ekranu nigdy nie będą w stanie oddać sprawiedliwości filmu. Jedyną alternatywą jest robienie zdjęć podczas nagrywania filmu. Możesz to zrobić, dotykając przycisku przechwytywania obok przycisku nagrywania w aplikacji aparatu. Te zrzuty ekranu odpowiadają rozdzielczości wideo i są wysokiej jakości.

Jedyny problem z robieniem zdjęć w ten sposób polega na tym, że może to być trudne podczas nagrywania filmu. Zdjęcie może również nie zostać wykonane we właściwym momencie i nadal może być konieczne wyodrębnienie ramki z samego filmu.

Klatki wideo można wyodrębnić z pulpitu w pełnej rozdzielczości; nie brakuje aplikacji, które mogą to zrobić, ale jeśli korzystasz z iPhone'a lub iPada, masz ograniczone możliwości, a korzystanie ze złożonej aplikacji do edycji wideo, takiej jak iMovie na małym urządzeniu, takim jak iPhone, nie jest intuicyjne.