Udostępnij teraz w social media:

GIF to seria obrazów, tj. Klatek odtwarzanych po kolei. Pomyśl o nich jak o niemych filmach, które zwykle mają niską jakość. Dobrej jakości GIF ma zwykle więcej ramek niż niskiej jakości. Prawdopodobnie spotkałeś się z aplikacjami, które mogą konwertować GIF do pliku PNG lub JPEG. Te aplikacje zwykle izolują pojedynczą ramkę z GIF-a i zapisują ją w wybranym formacie. Jeśli chcesz wyodrębnić klatki z GIF-a, możesz to zrobić za pomocą IrfanView.

Istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają wyodrębnianie ramek z GIF-a, jednak jeśli chcesz czegoś, co jest bezpłatne, szybkie i działa wyłącznie na Twoim komputerze, IrfanView to doskonały wybór. Ta aplikacja jest świetna we wszystkim, co robi, a także umieściliśmy ją na naszej liście alternatyw dla aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak utworzyć niestandardowy plan zasilania w systemie Windows 10

Wyodrębnij ramki z GIF-a

Zainstaluj IrfanView w swoim systemie i pobierz GIF, z którego chcesz wyodrębnić ramki. Jeśli nie chcesz zapisywać ramek w domyślnej lokalizacji wybranej przez aplikację, przed kontynuowaniem utwórz folder, w którym chcesz je zapisać.

Otwórz GIF w IrfanView. Przejdź do Opcje> Wyodrębnij wszystkie ramki.

Otworzy się małe okno opcji, w którym możesz wybrać miejsce, w którym mają się znaleźć wyodrębnione ramki. To okno informuje również, ile ramek w sumie znajduje się w pliku GIF i masz możliwość wyodrębnienia ich wszystkich lub tylko wybranego zakresu. Na koniec możesz także wybrać format, do którego zostaną wyodrębnione klatki.

Kliknij start iw ciągu kilku sekund wszystkie klatki z GIF zostaną wyodrębnione do wybranego folderu. Jeśli plik GIF jest bardzo długi i HD, tj. Ma dużą liczbę klatek na sekundę, wyodrębnienie wszystkich klatek potrwa dłużej.

Sprawdź -   Wszystko, co musisz wiedzieć o menu Start systemu Windows 10 [Review]

Sam GIF pozostanie nienaruszony. Nadal będziesz mógł grać / oglądać, kiedy tylko zechcesz.

Wyodrębnione ramki są nazwane według źródłowego GIF-a i odpowiednio ponumerowane, więc jeśli później zdecydujesz się je edytować lub importować do aplikacji, będzie to całkiem łatwe. W rzeczywistości możliwe jest, że konwencja nazewnictwa używana przez IrfanView będzie bezpośrednio czytelna w aplikacjach takich jak GIMP i Photoshop.

Chociaż IrfanView może wyodrębniać ramki z GIF-a, nie może tworzyć GIF-ów. Jeśli chcesz tworzyć wysokiej jakości pliki GIF, zawsze możesz użyć FFMPEG. To dobre narzędzie, choć nieco trudne w użyciu, ponieważ działa tylko z terminala.